Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Popullsia e botės po shkon drejt 7 miliardėve

Popullsia e botės po shkon drejt 7 miliardėve

Go down  Message [Page 1 of 1]

Fondacioni gjerman pėr popullsinė botėrore (DSW) bėri tė ditur se nga mesi i vitit 2011 pritet qė popullsia e botės t’i kalojė 7 miliardė personat.


Fondacioni thekson se kėtė vit popullsia e botės ka pasur njė rritje prej 80 milionė personash, teksa me 1 Janar 2011 popullsia e botws do jetė 6 000 934 196 persona.

Sipas kėtyre tė dhėnave nė gjysmėn e parė tė vitit 2011 parashikohet qė popullsia botėrore tė kalojė kufirin 7 miliardė personave. Bazuar tek kjo deklarate, mesatarja e lindjeve nė botė ėshtė 2,6 fėmijė nė sek.

Krahas kėsaj, nė deklaratė thuhet se 82 pėr qind e popullsisė botėrore jeton nė vendet nė zhvillim.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum