Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Kinė, pėrfundon ura mė e gjatė nė botė

Kinė, pėrfundon ura mė e gjatė nė botė

Go down  Message [Page 1 of 1]

Ura mė e gjatė nė botė u pėrfundua ditėn e sotme pas katėr vitesh punė, raportuan gjatė pasdites mediat ndėrkombėtare.Struktura qė do tė lidhė qytetin e Qingdao-s nė kinėn lindore me provincėn e Hungdao-s ka njė gjatėsi prej 42,5 kilometrash dhe kushtoi 5,5 miliard stėrlina.

Kryeinxhinjeri qė mbikqyri punimet deklaroi: “Modelet kompiuterike ishin shumė tė detajuara dhe llogartjet tė bėra disa herė, por nuk mund tė ishim tė qetė deri nė pėrfundimin e plotė, pasi pak centimetra tė gabuar dhe e gjithė struktura mund tė shėmbej”.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum