Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Nė 2011-ėn shpiket ilaēi i pėrjetėsisė

Nė 2011-ėn shpiket ilaēi i pėrjetėsisė

Go down  Message [Page 1 of 1]

Parashikuesi i famshėm mesjetar, Nostradamus, rikthehet nė qendėr tė vėmendjes me parashikimin se nė vitin 2011, shkencėtarėt do tė arrijnė tė gjejnė ilaēin e pėrjetėsisė.


”Bota do tė shndėrrohet e gjitha si ngjyra e qiellit. Nuk do tė ketė mė tė vdekshėm. E fshehta do tė kthehet nė tė vėrtetė, ndėrsa profetėt do tė na shpėtojnė ne prej rrezikut”, shkroi vizionari i madh pėr vitin qė do tė vijė pas disa ditėsh.


Do tė ishte me tė vėrtetė diēka e bukur qė shkencėtarėt tė arrinin tė bėnin zbulimin mė tė madh tė tė gjitha kohėrave, por parashikimi i tij duket mė shumė njė fantashkencė se sa njė mundėsi.
Sipas disa interpretuesve tė tjerė, profecia mund tė flasė edhe pėr fundin e botės. Sipas tyre, fraza qė s’do tė ketė mė tė vdekshėm i takon mbėrritjes sė Jezusit nė Tokė nė ditėn e Armagedonit apo Kiametit (pėr musulmanėt), dita e fundit pėrpara mbėrritjes sė Mbretėrisė sė Qiellit.
Nostradamus ka fituar famė ndėr shekuj pėr parashikimet e tij tė sakta, por profecitė shkruhen gjithmonė nė njė gjuhė tė pakuptueshme, prandaj interpretimet e tyre pothuajse nė ēdo rast janė kuptuar pasi njė ngjarje ka ndodhur realisht.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum