Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » iPhone 3.x firmware edhe ne gjuhen shqipe

iPhone 3.x firmware edhe ne gjuhen shqipe

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 iPhone 3.x firmware edhe ne gjuhen shqipe on Sun Jan 02, 2011 4:47 pm

Dy studentė nga Kumanova, Lulzim Fazlija dhe Suejb Memeti, pas suksesit tė pakos sė gjuhės shqipe pėr celularėt tashmė mjaft tė njohur dhe shumė tė pėrfolur IPhone, kanė pėrgatitur versionin shqip edhe pėr iphone 3.x firmware. Paketa e gjuhės shqipe ėshtė gati pėr pėrdorim, gjė qė mund tė shihet edhe nga screen shootsat e para tė nxjerra nė faqen iAlba.info. Suejb Memeti dhe Lulzim Fazlija si udhėheqės dhe menaxherė tė kėtij projekti, nė pyetjen e Albeu.com pėr datėn e publikimit tė pakos, u pergjigjėn: ”Pėr dallim nga versioni i kaluar, i cili qė nė fillim u publikua falas kėsaj here kemi vendosur qė tė publikojmė njė link pėr donacione, sė paku pėr tė plotėsuar harxhimet e bėra pėr realizimin e kėtij projekti”.
Sipas autorėve, projekti nė gjuhėn shqipe do tė publikohet falas pasi donacionet e bėra tė kenė arritur vlerėn minimale pėr t’i mbuluar harxhimet e projektit.
Ata gjithashtu kanė menduar edhe pėr donatorėt dhe sponsorėt duke u mundėsuar atyre hapėsirė nė faqen e tyre si dhe paraqitje gjatė procesit tė instalimit tė pakos.


Urojmė qė paketa e gjuhės shqipe do tė dalė sa mė shpejt online. (albeu.com)
Dy studentė nga Kumanova, Lulzim Fazlija dhe Suejb Memeti, pas suksesit tė pakos sė gjuhės shqipe pėr celularėt tashmė mjaft tė njohur dhe shumė tė pėrfolur IPhone, kanė pėrgatitur versionin shqip edhe pėr iphone 3.x firmware.
Paketa e gjuhės shqipe ėshtė gati pėr pėrdorim, gjė qė mund tė shihet edhe nga screen shootsat e para tė nxjerra nė faqen iAlba.info.
Suejb Memeti dhe Lulzim Fazlija si udhėheqės dhe menaxherė tė kėtij projekti, nė pyetjen e Albeu.com pėr datėn e publikimit tė pakos, u pergjigjėn: ”Pėr dallim nga versioni i kaluar, i cili qė nė fillim u publikua falas kėsaj here kemi vendosur qė tė publikojmė njė link pėr donacione, sė paku pėr tė plotėsuar harxhimet e bėra pėr realizimin e kėtij projekti”.
Donacionet mund tė bėhen nė [You must be registered and logged in to see this link.] ku edhe do tė gjeni edhe informacionet e nevojshme pėr tė bėrė donacionet tuaja dhe pėr tė ndihmuar kėshtu zhvillimin e suksesshėm tė projektit dhe publikimin sa mė tė shpejtė tė paketės sė gjuhės shqipe pėr celularėt iPhone versioni 3.0.
Sipas autorėve, projekti nė gjuhėn shqipe do tė publikohet falas pasi donacionet e bėra tė kenė arritur vlerėn minimale pėr t’i mbuluar harxhimet e projektit.
Ata gjithashtu kanė menduar edhe pėr donatorėt dhe sponsorėt duke u mundėsuar atyre hapėsirė nė faqen e tyre si dhe paraqitje gjatė procesit tė instalimit tė pakos.
Urojmė qė paketa e gjuhės shqipe do tė dalė sa mė shpejt online.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net