Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Gazetat digjitale nė Android

Gazetat digjitale nė Android

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Gazetat digjitale nė Android on Tue Jan 04, 2011 6:28 pm

Gazeta prestigjioze amerikane Wall Street Journal raporton se Google u ėshtė ofruar botuesve tė njohur botėrore me ofertėn qė versionet e tyre digjitale t’i sheshin nėpėrmes pajisjeve me sistemin operativ Android.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Google ka vendosur tė hyjė nė tregun e shpėrndarjes digjitale tė gazetave nė tė cilin aktualisht sundojnė dy lojtarė shumė tė fortė, Amazon e Apple. Amazon me anė tė pajisjes sė vet Kindle qė disa vjet rresht shpėrndan versione digjitale tė shumė gazetave ditore dhe revistave, e Apple ėshtė gjendur shumė mirė me versionet digjitale tė revistave me ngjyra, sepse iPad i tyre mund tė paraqes revistėn nė ekran pa shumė ndryshime vizuale krahasuar me atė tė shtypur.


Zhvilluesi i sistemit operativ Android (Google) dėshiron tė bėj tė njėjtėn gjė nė platformėn e vet mobile dhe ofertėn e vet pėr kėtė punė ua ka dėrguar tre botuesve mė tė mėdhenj tė revistave nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės: Hearts Publishing, Conde Nast dhe Time Warner pėr kioskėn digjitale. Kioska digjitale e Google do tė funksiononte nė tė gjitha pajisjet Android, e besojmė se para sė gjithash synon kompjuterėt tablet pėr shkak tė ekraneve tė tyre mė tė mėdha.

Supozohet se Google do tė merr pėrqindje shumė mė tė vogėl nga shitja e revistave sesa qė ka Amazon e Apple, pėrqindja e tyre ėshtė 30 pėr qind. Komenti zyrtar i gjigantit tė internetit nė kėtė lajm ėshtė se aktualisht ėshtė nė negociata me disa botues, por ende nuk kanė asgjė tė rėndėsishme pėr tė publikuar.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum