Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Skėnderbeu “blindon” Sozėn

Skėnderbeu “blindon” Sozėn

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Skėnderbeu “blindon” Sozėn on Thu Jan 06, 2011 6:32 pm

Presidenti Agim Zeqo nuk e ka lejuar largimin e lojtarit argjentinas duke i vėnė nė pjatė njė kontratė vėrtet tė majme

Rafel Soza edhe 6 muaj kontratė me korēarėt. Argjentasi konfirmon nga telefoni qėndrimin te Skėnderbeu dhe mbėrrin nė fundjavė nė Shqipėri. Pavarėsisht se do t’i duhet tė jetojė nė njė qytet ku i ftohti nuk e bėn tė ndihet mirė dhe i ka sjellė deri dhe probleme shėndetėsore, ka gjetur ngrohtėsinė e banorėve tė tij, tifozerisė, por dhe njė kontratė tė majme qė nuk ka ndryshuar si nė 6 muajt e parė tashmė tė konsumuar me juglindorėt. E, nė kėto kushte nuk kishte se si tė mos vazhdonte tė ishte pjesė e bardhekuqve, me tė cilėt i ka mbyllur bisedimet telefonikisht. Burime nga presidenca korēare i kanė bėrė tė ditur gazetės se lojtari e ka shtyrė udhėtimin e tij drejt Shqipėrisė pėr disa ditė. Argjentinasi ka kėrkuar leje deri nė datėn 9 janar pėr tė qenė sė bashku me tė afėrmit e tij nė njė festė familjare. Lojtari mėsohet se do tė kthehet nė datėn 9 janar, ditė kur pasi tė mbėrrijė nė Tiranė do tė marrė njė tjetėr avion pėr tė udhėtuar drejt Turqisė, pėr t’iu bashkuar ekipit qė ka mbėrritur nė Antalia ndėrkohė nga dita e mėrkurė. Pas pėrfundimit tė kampionatit njė ditė para festės sė Krishtlindjes, Soza ka bėrė tė ditur pėr gazetėn se “nuk e kishte vendosur se me cilėn skuadėr shqiptare do tė vazhdonte tė qėndronte”, ndėrsa nuk ka mohuar interesin e disa ekipeve tė njohura nė vend qė kėrkonin shėrbimet e tij, pėrfshi kėtu dhe njė rikthim tė mundshėm tek ekipi i Dinamos. Argjentinasi i ka lėnė tė gjithė nė dilemė, ndėrkohė qė disa ekipe kryeqytetase shpresonin nė njė miratim tė lojtarit nė favor tė tyre. Por duket se korēarėt kanė qenė mė afėr futbollistit qė ka shpėrthyer nė sulmin dhe mesfushėn korēare pasi funksiononte mė sė miri nė tė dy repartet, duke qenė shumė i dobishėm pėr ekipin e drejtuar nga Shkėlqim Muēa. Por, nėpėrmjet telefonit, Soza ka mbyllur marrėveshjen me juglindorėt, duke vazhduar tė jetė pjesė e kėtij ekipi, qė ėshtė bėrė ndėr mė pretendentėt pėr titullin kampion pas katėr blerjeve tė fundit shumė tė rėndėsishme pėr ta, por dhe konfirmimit tė njė lojtari ndėr mė tė mirėt nė skuadėr. Mėsohet se futbollisti ka patur kontakte tė drejtpėrdrejta me presidentin e Skėnderbeut, Agim Zeqo, i cili e ka bindur tė qėndrojė nė Korēė. Qėndrimi i kėtij lojtari me shumė peshė nė ekip ėshtė njė tjetėr arritje e bardhekuqve, tė cilėt kanė patur njė merkato intensive dhe me katėr blerje shumė tė vlefshme pėr ta. Kėshtu Muzaka, Arapi, Cikalleshi dhe shqiptaro-maqedonasi Idrizi janė veshur bardhekuq, teksa njė serb ėshtė nė provė pėr disa ditė te skuadra.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum