Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Pse dashuria i bėn mirė zemrės?

Pse dashuria i bėn mirė zemrės?

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Pse dashuria i bėn mirė zemrės? on Thu Jan 06, 2011 11:58 pm

Thuhet qė aktiviteti seksual influencon pozitivisht nė peshore. Ėshtė e vėrtetė? Po, por jo vetėm kaq. Tė bėsh dashuri ėshtė njė shkarkim total i energjisė nė tė gjithė trupin, duke pėrfshirė dhe organet e brendshme.Njė gjimnastikė e kompletuar
Aktet seksuale rrisin metabolizmin dhe ndihmojnė, pra, tė dobėsohesh. Tė bėsh dashuri ėshtė si tė praktikosh njė aktivitet fizik tė kompletuar. Nė gjysmė ore akti seksual digjen rreth 200 deri 300 kalori. Sa mė shumė tė jesh i bindur emocionalisht aq mė shumė kalori djeg. Efektet nė peshė janė tė pakrahasueshme me ato qė arrijmė me njė shėtitje rreth l orė me hap tė qetė.
Stėrvit zemrėn dhe mushkėritė
Seksi ėshtė edhe njė provė gjenerale pėr organe tė ndryshme, zemėr dhe mushkėri nė veēanti. Gjatė tė bėrit dashuri frymėmarrja ėshtė mė e shpeshtė, diēka pozitive pėr aparatin e frymėmarrjes.
Pėrmirėson lėkurėn
Zgjerimi i enėve tė gjakut, qė dalin nė pah gjatė tė bėrit dashuri sjell mė shumė oksigjen, pra indet ushqehen mė mirė: lėkura bėhet mė e fuqishme dhe e ndritshme.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum