Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mir se erdht n mesin ton .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Fshehjet e droges nga me te pazakontat on Fri Jan 07, 2011 12:11 amSpanje: kokaine e fshehur tek
bananet
Ne janar te 2010-tes ,nje punonjes supermarku ne Madrid zbuloi ne
seksionin e fruta perimeve droge e cila ishte fshehur ne mes te bananes
qese kokaine
.Policia kryen hetime dhe ne dyqane te tjera zinxhir ku kishin marre
furnizime te bananeve dhe gjejne rreth njeqind kg pluhur te bardhe te
ardhura nga
Ekuador,e gjitha kjo droge i ka shpetuar trafikanteve pa e marre.

Brazil: pellumbat korrierrt e drogrs
Per te arritur te futesh drogen ne burg ,duhet te jesh nje mashtrues.Ne
burgun Marilla (Brazil)droga kaloi nga ajri.Te burgosurit kishin
pregatitur
pellumba per te kontrabanduar droge dhe pjese te telefonave celulere ,te
varura tek kembet e tyre(pellumbave).Ne veren e vitit 2008 rojet
zbuluan
mashtrimin ,ata pane gruan e nje te burgosuri e cila kishte dy pellumba
dhe po i bente gati te fluturonin .

Zvicer: kokaine ne hanxhar akull alpinizem
Ne janar 2010, nje burre u perpoq per te hyre ne Zvicer me 1,3 kg
kokaine fshehur ne akset akull ngjitje. Ide origjinale, por per fat te
keq per
ate, oficeri doganor qe pergjigjej per kontrollin ate dite ishte vete
alpinist dhe atij nuk i shpetoi pa pare se litaret ishin shume te
shkurter te
parregullt dhe ketu filloi tedyshonte.
Lituani: kokaine fshehur ne arkivole
40 kg kokaine fshehur ne ... arkivole! Eshte policia lituaneze i cili
beri zbulimin e pabesueshem ne shtator 2008. Droga ishte fshehur n
rrobat per
te vdekur.Shtetet e Bashkuara: Metodologjia e
kristal n qumsht pluhur
N fillim te 2010, ne SHBA, ne kufirin SHBA-Meksike nje gruaje
Nogalese ,i gjejne ne canten e saj personale nje kanace pluhur qumeshti
ku ishte
fshehur 700 gram metologjia kristal,nje droge sintetike teper e
fuqishme.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum