Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » 3D pa syze nė laptopė deri nė fund tė 2011?

3D pa syze nė laptopė deri nė fund tė 2011?

Go down  Message [Page 1 of 1]

Toshiba nuk ėshtė lojtar i ri nė zhvillimin e teknologjive 3D, pėrveē TV-sė sė shtrenjtė qė nuk kėrkon syze speciale 3D, ka demonstruar edhe laptopin Qosmio me tė njėjtėn teknologji.


Sipas Phil Osako, drejtor i marketingut tė produkteve, bėhet fjalė pėr tė njėjtėn teknologji – nė kapak gjenden dy LCD 3D parallax, ndėrsa nė kamerė ėshtė integruar teknologjia eye-tracking e nevojshme pėr analizėn e drejtimit tė shikimit tė shfrytėzuesit dhe pėr pėrshtatjen e paraqitjes. Thuhet se me tė gjitha kėto teknologji do tė duhej tė shmangej “zona e vdekur e paraqitjes stereoskopike tredimensionale”.

Toshiba megjithatė mė sė shumti do tė duhet tė punojė nė zgjerimin e kėndit tė shikimit, qė tani pėr tani ėshtė kufizimi mė i madh i kėsaj teknologjie. E lėvizni pak kokėn jashtė shikimit tė drejtpėrdrejtė nė ekran dhe fotografia turbullohet./knn/


View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum