Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Muzike » Bota e Yjeve » Adriano Ēelentano feston ditėlindjen e 73-tė

Adriano Ēelentano feston ditėlindjen e 73-tė

Go down  Message [Page 1 of 1]

Kėngėtari italian Adriano Ēelentano, i preferuari i brezit tė viteve '60-tė, mbushi dje 73-vjet, ndonėse mosha duket se nuk i njeh vitet pėr njeriun qė numėron nė karrierėn e tij mbi 2500 kėngė.

Suksesin e parė Ēelentano e arriti nė moshėn 23 vjeēare me kėngėn "24 mijė tė puthura", kėnduar nė Festivalin e Sanremos, sot me mbi 2500 kėngė, ėshtė shembulli tipik i artistit, qė preferohet nga tė gjitha moshat.

Nė vitin 1998 albumi qė realizoi me Minėn pati 1.600.000 kopje tė shitura, ndėrkohė qė nė radio kėnga qė dėgjohej mė shumė ishte "Ujė dhe kripė".

Nė Shqipėri pas viteve '90-tė u krijua shoqata "Miqtė e Ēelentanos" nga njė grup fansash tė Ēelentanos nė vend, por aktiviteti i saj nuk ėshtė kufizuar vetėm nė ceremonitė modeste me rastin e pėrvjetorėve tė artistit me famė.

Nė fund tė vitit 2008 doli nė treg albumi i tij i fundit me 2 CD, njė me kėngė dashurie dhe njė me kėngė tė tjera. Tė dyja CD pėrmbanin 14 kėngė, mes tė cilave kishte kėngė tė reja, por edhe tė vjetra.

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum