Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Kinezi qė gėlltit dhe kthen gjithēka

Kinezi qė gėlltit dhe kthen gjithēka

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Kinezi qė gėlltit dhe kthen gjithēka on Fri Jan 14, 2011 12:11 am

Kinezi Liang Yuxin ėshtė kampion pėr tė vjellė. Ai ka njė aftėsi tė jashtėzakonshme, duke kthyer gjithēka qė gėlltit dhe tani do tė pėrpiqet qė falė kėsaj tė shėnohet nė Librin e rekordeve Guinness.


Kur ishte fėmijė, Yuxin nga Xia Mei, rastėsisht gėlltiti njė top dhe e ktheu atė. Atėherė e zbuloi aftėsinė e tij qė gjithēka qė gėlltit mund ta kthejė nė ēast.
Duke ia treguar gazetarėve aftėsinė e tij, kinezi madje 17 herė gėlltiti peshkun e artė, dhe pastaj e ktheu.
“Mund tė gėlltis gjithēka dhe ta vjell”, deklaroi 25-vjeēari.
Tani kinezi do tė pėrpiqet tė shėnohet nė Guinness, duke gėlltitur dhe kthyer monedhat.
“Rekordin e mban njė britanik, i cili ka gėlltitur dhe kthyer 10 monedha, ndėrsa unė mundem 11”, tha Yuxin, transmeton “Metro”.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum