Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Pėr 6 ditė ndėrtojnė hotelin 15-katėsh – VIDEO

Pėr 6 ditė ndėrtojnė hotelin 15-katėsh – VIDEO

Go down  Message [Page 1 of 1]

Njė ekip ndėrtuesish nė qytetin Changsha nė jug tė Kinės ka arritur qė pėr vetėm gjashtė ditė tė ndėrtojė njė hotel prej hiq mė pak se 15 kateve. Hoteli ėshtė ndėrtuar nė atė mėnyrė qė t’i rezistojė tėrmetit deri nė nėntė ballė sipas shkallės Rihter, ndėrsa janė pėrdorur materiale tė pėrgatitura qė mė parė.

Me fjalė tė tjera, njė ekip ndėrtuesish ka ndėrtuar pjesė tė hotelit nė vende tė tjera, ndėrsa tė gjitha ato pjesė janė bėrė bashkė nė punishten e ndėrtimtarisė. Me gjithė ritmin e pabesueshėm tė punės, nuk ėshtė lėnduar asnjė punėtor, ndėrsa pėr shkak tė procesit tė parapėrgatitur pak material ka shkuar dėm, shkruajnė mediat kineze.

Shiko video duke me poshte :


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net