Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Muzike » Bota e Yjeve » Rihanna arriti rekordin e Elvis Prisley

Rihanna arriti rekordin e Elvis Prisley

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Rihanna arriti rekordin e Elvis Prisley on Fri Jan 14, 2011 6:11 pm

Ylli muzikor nga Barbadosi, Rihanna eshte bere interpretuesja e pare femer kenget e se ciles kane qene ne vendin e pare te top listave britanike per pese vjet rresht. Nje lloj te tille nderi kane pasur vetem hitet e rok yllit Elvis Prisley.
Rihanna e pati hitin e pare ne kreun e top listes britanike ne vitin 2007.
Kengetarja, te cilen tashme e quajne “Hit makine”, e ka arritur rekordin e Elvisit javen e kaluar, kur singlli i saj i ri "What's My Name", nga albumi i fundit "Loud" u gjet ne vendin e pare ne top listen britanike te kengeve singell.
Elvis Prisley e ka regjistruar rekordin e vet ne periudhen ndermjet viteve 1957 dhe 1963, kur cdo vit kishte te pakten nga nje hit ne vendin e pare ne Mbreterine e Bashkuar.
Rihanna, nderkaq, nisi nga vitit 2007 me mega hitin e saj "Umbrella", pastaj me 2008 erdhi kenga "Take a Bow", me 2009 ajo "Run This Town", me 2010 "Only Girl" dhe ne fillim te ketij viti me kengen "What's My Name".

View user profile

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum