Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Ēfarė presin nga 2011, VIP-at shqiptarė…

Ēfarė presin nga 2011, VIP-at shqiptarė…

Go down  Message [Page 1 of 1]

Njėra mė e bukur se tjetra… Klipe dhe kėngėtejet tė suksesshme… Kompeticione tė rėndėsishme, zėnka tė bujshme… Kjo ėshtė me pak fjalė gjithēka ka ndodhur gjatė 2010 pėr vajzat e dashura tė ekranit. Po ēfarė presin ato nga 2011? Cilat dėshirat e tyre? Jeni kurioz t’i zbuloni? Udhėtojmė bashkė nė ėndrrat e kėngėtareve seksi…

Genta Ismajli: 2011 mė gjeti singėll
Mbrėmjen e vitit tė ri e ka kaluar me kolegėt dhe fansat e saj nė Kėrēovė tė Maqedonisė, nė njė natė tejet speciale. E ndėrsa i kėrkojmė tė na bėjė njė bilanc tė asaj ēka arritir nė 2010, Genta nė pėrgjigjet: “Ka qenė njė vit me shumė angazhime, arritje, por edhe zhgėnjime, pėr tė cilat nuk ėshtė se ndihem keq. Thjesht do tė dėshiroja qė rezultati i tyre, tė ishte i drejtė, dhe jo i shitur”. Por, pavarėsisht kėsaj, Genta beson se 2011 do tė jetė njė vit i mirė, nė tė gjitha aspektet. Madje ajo dėshiron ta quajė 2011 si vitin e saj. “2011 ėshtė viti i Gentės. Shpresoj dhe besoj qė do tė punohet me mė shumė rregullsi, por pėr mė shumė do ia lėmė kohės”. Aktualisht ėshtė duke punuar pėr kėngė tė reja, si dhe ėshtė duke pėrfunduar studimet e saj tė larta dhe albumin. Sa i pėrket 2011, Genta thotė se edhe ky vit e ka gjetur singėll megjithatė ajo shpreson qė gjatė kėtij viti ta gjejė mashkullin e saj.”Nuk mėrzitem. Im a single lady, krenare e pavarur”, pėrfundon ajo.

Rozana Radi: Nė 2011 pres tė fitoj gjyqin
Ky vit ka qenė i mbushur me shumė angazhime pėr tė. Duke filluar nga shfaqjet teatrale, pjesėmarrja nė “Vip Shpija”, “Maratona e kėngės popullore”, “Kėnga Magjike”, ture nė Shqipėri, Amerikė, e kudo ku ka shqiptarė. Megjithatė veē kėsaj ka pasur edhe ngjarje jo fort tė kėndshme, por qė megjithatė kanė lėnė gjurmė gjatė kėtij viti pėr tė. Teksa e pyesim lidhur me atė qė pret t’i realizohet gjatė 2011, Rozana pėrgjigjet: “Pres tė mė ndodhin shumė surpriza. Kam shumė tė reja pėr publikun dhe jam shumė e lumtur pėr projektet qė kam nė plan”. E veē surprizave nė aspektin profesional Rozi pret qė tė dalė faqebardhė edhe nė gjyqin me Rezarta Shkurtėn, pėr tė cilin kur e pyesim shprehet: “Normale qė pres ta fitoj”.

Big Mama: Nė 2011 dua zgjedhje tė parakohshme nė Maqedoni
Po si ka qenė ky vit pėr Big Mamėn? A i ka realizuar ajo objektivat qė i kishte vėnė vetes dhe ēfarė pret tė realizojė nė 2011? “Ndoshta 2010 do tė jetė nismėtare pėr njė risi nė karrierėn time. Nė maj tė vitit 2010 kam hyrė nė bisedime me shumė produksione nė Turqi dhe isha shumė mirė e pranuar prej tė gjithėve, kėshtu qė pas saj lidha kontrata me produksionin “Edo music” prandaj mund ta quaj vitin 2010 tė suksesshėm. Prej vitit 2011 pres sė pari shėndet, dashuri, sukses shumė tė madh nė karrierėn time nė Turqi dhe dėshira ime mė e madhe ėshtė qė tė ketė zgjedhje tė parakohėshme nė Maqedoni”, pėrfundon Bigu, e pakėnaqur nga qeverisja aktuale ne vendin e saj.

Leonora Jakupi: Pres befasi tė mira
“2010-ta ishte vit i mbarė, nė planin profesional ndihem e realizuar, kisha kėngė tė reja, klipe, ēmime festivalesh, e shumė koncerte dhe turne anekend ku ka shqiptarė… Familja ime ėshtė mirė, kjo ėshtė mė e rėndėsishmja pėr mua, e ndėrsa mbesa ime Morea, ka sjellė shumė gėzim dhe hare nė familjen tonė vitin qė lamė pas. Ajo filloi hapat e pare tė ecjes dhe po ashtu shqiptimin e fjalėve tė para…”, shprehet e gėzuar bukuroshja Leonorė. “Nė aspektin personal asnjė tė re”, vijon ajo duke nėnkuptuar se ende nuk ka hyrė asnjė mashkull nė jetėn e saj. Ndėrsa sa i pėrket 2011, kėngėtarja e suksesshme Jakupi shprehet: “Kėtė fillim vit tė 2011-s po pergatitem pėr realizimin e klipit tė ri tė kėngės qė sapo kam pėrfunduar. Do tė jetė njė baladė e bukur dhe shpresoj t’i kėnaq shijet e adhuruesve tė kėngės sime. Pastaj shpresoj pėr albumin e kėshtu me radhė… Jeta ka befasitė e veta, mė mirė qė gjėrat tė vijnė pa planifikime tė tepruara… Kam shumė dėshira pėr kėtė vit, pres befasi tė mira…”

Ēiljeta Xhilaga: Dua binjakė
Pėr Ēilin tonė, 2010 ka rezultuar njė vit i hatashėm. Angazhimi i saj nė strukturat e brendshme tė PD-sė ka qenė njė arritje shumė e madhe pėr kėngėtaren. Veē saj, shumė kėngė, koncerte dhe njė dashuri e madhe e gjetur gjatė kėtij viti. Nga 2011 thotė Ēili: “Pres tė bėj binjakė”, duke na dhėnė nė kėtė mėnyrė njė lajm shumė tė bukur neve.
Ingrit Gjoni: Jam e mbushur me surpriza
Pėr tė ka qenė njė vit suksesi. Shumė projekte, e plane tė realizuara… Kėngė tė kthyera nė hite… Po ēfarė pret Ingriti nga 2011: “Asgjė mė pak e asgjė mė shumė se sa shumė surpriza. Kam shumė plane bombastike pėr t’i prezantuar gjatė kėtij viti. E vetmja gjė qė duhet tė bėni, ėshtė tė prisni”, shprehet ajo pėr “Bluetooth”.

Zaimina: Bashkėpunimi im i nxehtė
Kurse pėr miss-in tonė, Zaiminė, 2010 ka ecur vaj. “Pėr mua 2010 ka qenė njė vit i mbushur me angazhime profesionale. Besoj se kam arritur shumė nga objektivat e mia nė fushėn e muzikės, duke pasur parasysh suksesin e klipeve gjatė kėtij viti si dhe kompeticionet ku kam qenė e pranishme si nė Kosovė ashtu edhe nė Shqipėri. Pėr 2011 jam duke punuar qė nė ditėt e para dhe shumė shpejt do tė prezantohem me njė video tė re dhe nė projektet e mia ėshtė edhe njė bashkėpunim, por mbetet surprizė”, pėrfundon Zaimina, duke lindur kėshtu dyshime tek shqiptarėt mbi bashkėpunėtorin e saj.

Tuna: Dua tė realizoj recitalin tim
Pėr kėngėtaren simpatike nga Maqedonia, 2011 ka qenė njė vit i suksesshėm nė aspektin profesional dhe privat. Ajo kėtė vit lidhi kurorė me djaloshin simpatik, Rilind Reka si dhe realizoi kėngė shumė tė mira. “Ok, vitin 2010 e cilėsoj profesionalisht si njė vit tė suksesshėm. Ka projekte tė cilat nuk arrita t’i realizoj nė 2010 dhe shpresoj qė 2011 do tė jetė viti im. Dėshiroj tė realizoj njė koncert solistik. Kaq nuk dua tė zbuloj planet.

View user profile
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum