Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Muzike » Bota e Yjeve » Kėngėtarėt qė u zunė mė sė shumti me gojė gjatė vitit 2010

Kėngėtarėt qė u zunė mė sė shumti me gojė gjatė vitit 2010

Go down  Message [Page 1 of 1]

Fama i ka tė mirat dhe tė kėqijat e saj. Nganjėherė mediet tė lavdėrojnė e nganjėherė tė shajnė. Nganjėherė shkruajnė tė vėrteta e nganjėherė edhe thashetheme. E kėto tė fundit nuk munguan as vitin qė lamė pas pėr tė famshmit shqiptarė.

Florian Mumajesi edhe kėtė vit flirte me modele

Kantautori Florian Mumajesi edhe gjatė vitit 2010 ėshtė pėrfshirė shpeshherė nė faqet e thashethemeve. Gjatė tėrė vitit ai ka qenė pjesė e diskutimeve tė ndryshme. Njė kohė u fol se ai ėshtė nė lidhje me modelen kosovare qė jeton nė Amerikė, Vildane Zenelin tė cilėn e bėri protagoniste edhe nė videoklipin e tij “Next”. Takimet e shpeshta tė Vikut nė Tiranė, bėn qė edhe mediat tė flasin dhe shkruajnė pėr njė lidhje tė mundshme.

Edhe mė tė besueshėm lajmin e bėri shoqėrimi i Florit me Vikun dhe Elvana Gjaten nė “Videofest 2010″ nė Prishtinė. Por kjo thashetheme apo e vėrtet, e cila zyrtarisht nuk u mėsua asnjėherė, nuk ishte e vetmja qė qarkulloj pėr Florin. Jo shumė muaj mė parė, mediat shkruan se Flori po flirton me modelen tjetėr kosovare e cila ishte edhe pjesė e spektaklit “Miss Kosova 2010″, Gjelbrona Gashin.

Pėrpos fotografive tė pėrbashkėta qė ata kishin vėnė nė “Facebook” si Flori ashtu edhe Gjelbrona nuk kishin kursyer fjalėt e ėmbla duke i shkruar njėri tjetrit.

Korab Shaqiri herė mė njėrėn e herė mė tjetrėn

Nganjėherė fama nuk ėshtė edhe aq e mirė, sepse sapo tė dėgjohet njė fjalė, mediat nuk ngurrojnė sė shkruari. Kėtė ndjesi duket se e ka pėrjetuar edhe kantautori i ri Korab Shaqiri. Djaloshi i cili pėr pak vite karrierė ėshtė bėrė ndėr kėngėtarėt mė tė kėrkuar, nuk iu ka shpėtuar edhe thashethemeve.

Pėr tė u diskutua shumė se ka pasur lidhje me njė modele tė njohur nė Kosovė, pastaj me njė tjetėr nga diaspora, pėr tė cilat Korabi gjithnjė i ka mohuar, ndėrsa kur ėshtė pyetur pėr lidhjen e tij mė njė shqiptare nga Maqedonia, ai ka qenė mė i rezervuar ani pse asnjėherė nuk ka treguar mė shumė detaje.

Por, pėr mos ta lėrė tė qetė, ditėve tė fundit nė media doli edhe njė lajm tjetėr, i cili thoshte se Korabi qenka nė lidhje me kėngėtaren Dhurata Ahmetajn. Pėr kėtė, kėngėtarja Ahmetaj reagoi menjėherė. Ajo i tha “Zėrit” se me Korabin kanė miqėsi familjare dhe kurrė nuk ka qenė e dashura e tij.

Leonora Jakupi – shtatzėnė

Pėr javė tė tėra njė lajm sensacional qarkulloj nėpėr media se Leonora Jakupi ėshtė shtatzėnė dhe pas festave tė fundviti edhe do tė martohet. Mė shumė se sa pėr shtatzėninė e saj, kurioziteti i publikut ishte se kush ėshtė mashkulli fatlum qė arriti tė ia rrėmbej zemrėn kėngėtares kosovare, pėr tė cilėn ajo kurrė publikisht nuk ka deklaruar se ėshtė nė lidhje dashurie mė dikė.

Dhe siē dihet rėndom qė Leonora jetėn private e ruan mė fanatizėm, edhe kėtė herė Jakupi ka mohuar kategorikisht kėtė lajm. Duke i mohuar thashethemet dhe e befasuar se nga janė dal kėto fjalė, Leonora ka thėnė se jo vetėm qė nuk ėshtė shtatzėnė por as qė ka ndonjė mashkull nė jetėn e saj.

NoRa. Istrefi nė krizė dashurie?

Kur njė person i njohur ėshtė i suksesshėm dhe i pėlqyer nė publik, pėr tė nuk mungojnė as thashethemet, aq mė tepėr kur bėhet fjalė pėr kėngėtaren seksi NoRa. Istrefin. Pėr tė nxitur kureshtjen e lexueseve tė gazetave e besa ndonjėherė edhe pėr tė shituar tirazhin e tyre, mediat nuk e kanė lėnė rehat as kėtė vit NoRa. Istrefin.

Gjatė tėrė vitit tė kaluar ajo u diskutua pėr zhveshjet e saja tė tepėrta nėpėr klipe, por ajo qė e preku mė sė shumti, duket tė ishte kur u fol se lidhja mė tė fejuarin e saj Robert Berishėn po shkon drejt ndarjes. Pėr kėtė, NoRa. nuk mundi tė qėndroj duarkryq. Ajo mohoi duke thėnė se ata janė shumė stabil, madje kanė bėrė plane edhe pėr martesė, ndonėse ende nuk kanė caktuar asnjė datė dhe muaj tė saktė.

Sa pėr tė vėrtetuar se NoRa. dhe Roberti po kalojnė qastė tė lumtura pranė njėri tjetrit, kemi vėrejtur edhe gjatė ditėve tė fundit ku ata kudo janė shfaqur sė bashku.

Rezarta Shkurta lesbike

Pos kėngės “Budallaēka e vogėl” Rezarta Shkurta nuk mbahet mend pėr ndonjė kėngė tė re qė ua ka sjell publikut shqiptarė gjatė kėtij viti. Megjithatė, ajo ka ditur tė luaj me gazetarėt dhe opinionin duke bėrė qė tė jetė nė qendėr tė vėmendjes gjatė vitit 2010, ndoshta edhe si kėngėtarja mė e pėrfolur.

Si protagoniste qė ishte e shou programit “Vip shpija”, Rezarta i bėri “lėmsh’ tė gjithė banorėt duke u sharė pothuajse mė tė gjitha vajzat konkurrente qė ishin aty. Kjo duket se nuk i mjaftoj dhe Rezarta bėn hapin e dytė. Poston nė internet fotografi tė shumta ku shihej gati duke shkėmbyer puthje lesbike me njė vajzė. Kur gazetat filluan qė tė japin mendimet e tyre pėr orientimin bioseksual tė Rezit, nė profilin e saj nė “Facebook” ajo shėnoj se ėshtė shtatzėnė.

Gazetarėt e “hėngrėn” edhe kėtė fore dhe e plasuan nė shtyp pa e vėrtetuar fare. Pasi lajmi bėri xhiro pėr disa javė, Shkurta deklaroi se nuk ishte shtatėzėnė, dhe kėtė ua kishte sajuar mediave pėr tė vėrtetuar se si i hedhin lajmet nė gazeta pa kontaktuar atė.

Naimi dhe Mihrija adoptojnė njė vajzė

Gjatė njė interviste qė ēifti Naim Abazi dhe Mihrije Braha kishin dhėnė pėr njė revistė kosovare, ata kishin deklaruar se dėshirojnė ta adaptojnė njė vajzė, bile “pjesėtarja” e re e familjes sė tyre do tė jetė e moshės mbi 18 vjeēare.

Lajmi mori dhėnė si nė media ashtu edhe nė opinion, sa qė Naimi dhe Mihrija u detyruan tė iu bien pishman fjalėve tė tyre dhe tė mohojnė njė gjė tė tillė. Ata kanė thėnė se kjo ishte vetėm njė shaka e rastit qė kanė bėrė gjatė intervistės kur janė pyetur se a e kanė menduar pėr tė sjell nė jetė ndonjė fėmije tjetėr, pos djalit Platorit.

Sinan Hoxha nė lidhje me Seldin e “Big Brother”

Lajmet pėr orientimet e ndryshme seksuale tė tė njohurve nė Shqipėri ka qenė dominante vitin qė lamė pas nė mediat shqiptare. Kėsaj gjėje nuk i shpėtoi as kėngėtari i popullarizuar, Sinan Hoxha. U fol dhe u pėrfol se Sinani ėshtė nė lidhje me ish banorin e “Big Brother”, Seldin. Ky lajm qė tronditi mediat shqiptare doli nga ish e dashura e Seldit, Domenika (dashuria e tė cilėve kishte lindur nė “Big Brother”).

Ajo kishte pohuar publikisht se Seldi ka lidhje dashurie me kėngėtarin Hoxha. Domi, kishte treguar edhe mesazhet telefonike qė ia kishte zėnė Seldit derisa ata ishin nė lidhje. Edhe mė tė besueshėm kėtė lajm e bėri zbulimi i fotografive tė shumta ku gjatė njė seance fotografish tė Seldit, shihej Sinani duke pėrkėdhelur trupin e djaloshit. Qė tė dy u munduan tė mohojnė fjalėt e Domit dhe shkrimet e gazetave duke u shfaqur nė fotografi me vajza gjatė verimeve nė plazhet e Spanjės.

E derisa puna e tyre u harrua, ata sėrish kthehen sė bashku duke realizuar njė kėngė nė duet. Se ēfarė fshihet pas tyre, ec e merre vesh!

Lorik Cana nė lidhje me Adelina Tahirin

E si pėr tė i pėrmbyllur thashethemet e vitit 2010, ditė mė parė vjen edhe njė tjetėr qė duket tė jetė edhe ėmbėlsira e kėtij vitit qė shkoi. Personazh tė kėsaj thashetheme janė dy emra tė njohur pėr shqiptarėt, si pėr karrierėn e tyre ashtu edhe pėr bukurinė qė kanė. Bėhet fjalė pėr futbollistin e Galatasarayt, kosovarin Lorik Cana dhe kėngėtaren shqiptare nga Maqedonia, Adelina Tahirin.

Sipas njė gazete nga Shqipėria, ėshtė thėnė se ata janė nė lidhje dashurie, por pėr shkak tė famės qė kanė, nuk dėshirojnė tė zbulojnė asgjė. Lajmi ėshtė i bazuar nė njė burim tė gazetės, i cili paska parė ēiftin duke shėtitur nėpėr Stamboll. Nė anėn tjetėr, Loriku dhe Adelina ende nuk kanė dal me ndonjė deklaratė tė tyre pėr tė pohuar dhe as mohuar njė gjė tė tillė.

Pėr Lorikun tashmė dihet se i ka “pikė tė dobėt” vajzat e skenės shqiptare. Ai ka pasur njė serė lidhjesh mė kėngėtare dhe modele shqiptare

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum