Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Si tė grini qepė pa ju lotuar sytė?

Si tė grini qepė pa ju lotuar sytė?

Go down  Message [Page 1 of 1]

Ju pėlqen shumė qepa por keni frikė mos ju djeg sytė? Ja sekreti i mosdjegies sė syve gjatė prerjes apo pastrimit tė qepės.Sipas njė lajmi nė adresėn “Ehow”, nuk ėshtė mė e nevojshme tė mbyllni dyert apo tė fshiheni pas dere kur grihet qepė. Gjatė prerjes qepa lėshon nė ajėr njė lloj avulli kimik qė shndėrrohet nė acid sulfurik dhe mė pas dėmton sytė tuaj duke shkaktuar lotimin e tyre. Por, ju mund tė parandaloni qarjen nėse ndryshoni teknikat e prerjes dhe pėrgatitjes sė qepės. Ja masat qė duhet tė merrni pėr tė parandaluar lotimin e syve:

- para se tė qėroni apo prisni qepėn lėreni 30 minuta nė frigorifer. Avulli sulfurik do tė veprojė mė ngadalė nė tė ftohtė.

- rrėnjėn e qepės hiqeni ose priteni nė fund fare. Sepse pėrbėrėsit sulfurik janė tė pėrqendruar mė shumė nė rrėnjėt e saj.

- priteni qepėn me njė thikė tė mprehtė. Kėshtu nė qelizat e qepės do tė ushtrohet mė pak presion dhe do tė lėshojė mė pak pėrbėrėsit sulfurik. Njė thikė e mprehtė do tė lehtėsojė ndarjen e qepės dhe tė minimizojė kontaktin e qepės me avullin e lėshuar.

- hapni njė dritare apo ndizni njė qiri me aromė ndėrkohė qė grini qepėn. Flaka e nxehtė e qiriut tėrheq avullin dhe pakėson sasinė e avullit tė pėrhapur nė ajėr/start/

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum