Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Telefoni juaj nuk ka valė, ja zgjidhja

Telefoni juaj nuk ka valė, ja zgjidhja

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Telefoni juaj nuk ka valė, ja zgjidhja on Mon Jan 17, 2011 6:51 pm

Spot prezantoi aparatin e ri Spot Connect, i cili mundėson lidhjen e personave qė zotėrojnė aparat sigurie dhe ndjekės satelitor individual me tė tjerėt, kur ndodhen jashtė zonės sė mbulimit GSM.

Me paketėn vjetore tė abonimit duke filluar nga 169.99 dollarė + 99.99 dollarė Spot Connect do tė hidhet nė treg nė Janar nė SHBA.

Spot LLC sjell njė teknologji tė shkėmbimit tė mesazheve nė rang botėror dhe ka shėrbyer njė risi tjetėr nė risitė e komunikimit satelitor. Duke pėrdorur sistemet e komunikimit tė celularėve tė zgjuar, aparati i ri i komunikimit satelitor Spot Connect i Spot LLC njė nga ortakėt e Globalstar Inc mund tė dėrgojė mesazhe mbi rrjetin satelitor Globalstar.

Si funksionon Spot Connect?

Nė deklaratėn e dhėnė nga firma Spot bėhet e ditur se Spot Connect ėshtė lidhur me satelitėt globalė informative tė Globalstar pėr tė mundėsuar dėrgimin e mesazheve kur ndodheni jashtė fushės sė mbulimit tė telefonit, nė qytet apo nė zona tė pabanuara. Duke siguruar lidhjen pa kabllo nė mes sistemeve operative tė telefonave celularė me Bluetooth Spot Connect ka kėta veēori:

Ėshtė i pajisur me veēorinė e dėrgimit tė mesazheve mbi rrjetin satelitor Globalstar pėr tė pėrcaktuar saktė vendndodhjen duke pėrdorur sistemin satelitor GPS ose pėr tė transmetuar mesazhe personale apo informacione rreth vendndodhjes drejt qendrės ndėrkombėtare tė ndėrhyrjes urgjente. Me ndihmėn e satelitit mund tė dėrgoni mesazhe tė regjistruara me informacionin e vendndodhjes dhjetė personave tė pėrcaktuar mė parė nė SMS ose e-mail. Mund tė dėrgoni SMS tė pėrbėra nga 41 shkronja nga vendet tė cilat nuk mbulohen nga GSM.

Nė zonat tė cilat nuk mbulohen nga GSM mund tė shkruani mesazhe nė rrjetet sociale si Facebook, Twitter dhe SPOT Adven. Ka opsionin e dėrgimit tė mesazheve me njė buton tė vetėm nė rastet urgjente, mund tė ndjekėsh zhvillimet e fundit nga Google Map dhe tė pėrdorėsh veēoritė e SPOT, i cili shquhet pėr sigurinė e shkėmbimit tė mesazheve. Pėrdorimi i llogarisė Web & Mobil. Lidhje pa kabllo me Bluetooth. Nuk depėrton ujin. Ėshtė i lehtė(105 gr).


View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum