Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Formula 1, Alonso favorit pėr sezonin e ri

Formula 1, Alonso favorit pėr sezonin e ri

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Formula 1, Alonso favorit pėr sezonin e ri on Thu Jan 20, 2011 11:36 pm

Ferraristi Fernando Alonso kuotohet si favoriti kryesor pėr tė fituar titullin kampion nė Formula 1 pėr sezonin e ardhshėm.
Spanjolli i “Kokėkuqes” ka koeficientin 3,75, duke lėnė pas kampionin nė fuqi, Sebastian Vetel (4,00). Mundėsitė mė tė mėdha pas gjermanit tė Red Bullit i ka Ljuis Hamilton (5,00), i cili lė prapa shtatė herė kampionin e botės, Mikael Shumaker. Piloti i Mercedes GP kuotohet me koeficientin 12.

Mark Veber renditet i pesti, me tė njėjtin koeficient (15) si Rosberg dhe Baton qė vijnė menjėherė pas australianit. Kubica ka koeficientin e fitores 25, aq sa Felipe Masa, ndėrkohė qė mbyllin listėn e dhjetė tė parėve Kobaiashi dhe Barrikelo (150).

Sa i pėrket mundėsive pėr titullin e konstruktorėve, Red Bulli shihet mė i favorizuar ndaj Ferrarit (2,75 kundrejt 3,00). Kjo shpjegohet me faktin qė duke luftuar vetėm me njė makinė, Ferrari e ka tė vėshtirė tė arrijė titullin pėr konstruktorė.


Kuotat pėr fitimin e titullit nė sezonin 2011-2012 nė Formula 1:

Alonso 3,75
Vetel 4,00
Hamilton 5,00
Shumaker 12
Veber 15
Rosberg 15
Baton 15
Kubica 25
Masa 25
Kobaiashi 150
Barrikelo 150

View user profile

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum