Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Eto: Golat e mi, pėr titullin kampion

Eto: Golat e mi, pėr titullin kampion

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Eto: Golat e mi, pėr titullin kampion on Thu Jan 20, 2011 11:37 pm

Samuel Eto shpreson qė golat e shėnuar prej tij t’i shėrbejnė Interit pėr tė fituar titullin e gjashtė radhazi nė kampionatin italian.
13 gola larg rekordit sezonal me njė klub (36 nė sezonin 2008/2009 me Barcelonėn), sulmuesi kamerunas shqetėsohet pėr ecurinė e Interit nė kampionat, mė tepėr se pėr arritjet personale. “Mė tepėr se tė arrij rekorde personale, synimi im ėshtė tė fitoj me skuadrėn”, pohoi “Mbreti luan” nė njė intervistė pėr “Inter Channel”.

“Prandaj tė luftosh pėr kampionatin ėshtė mė bukur se tė shėnosh shumė. Besojmė te kampionati dhe duhet tė punojmė pėr t’ia dalė. Do punojmė fort nė stėrvitje dhe do luftojmė nė ēdo ndeshje pėr ta bėrė tė mundur atė qė pėr momentin nuk duket e tillė. Mund tė humbasėsh, tė fitosh apo tė barazosh, por duhet tė hysh me mendėsinė e duhur dhe tė provosh fitoren”.

Ish-sulmuesi i Barcelonės vlerėson maksimalisht sfidėn e sotme kundėr Ēezenės nė “San Siro”, e cila mund t’u japė mundėsinė zikaltėrve ta ēojnė nė -6 diferencėn e pikėve nga “kushėrinjtė” e Milanit. “Kur do tė fitosh, nuk ka ndeshje mė shumė apo mė pak tė rėndėsishme”, nėnvizoi kapiteni i pėrfaqėsueses sė Kamerunit.

“Kundėrshtarėt janė tė gjithė njėlloj. Ndonjėherė ka skuadra qė nė letėr janė mė tė forta, e disa mė tė dobėta. Por ne synojmė pėrherė tri pikėt. Prandaj nuk e kemi tė vėshtirė tė pėrqendrohemi te Ēezena, kundėr sė cilės nuk duhet tė gabojmė”.

Nė fund, njė dėshirė e shprehur pėr skuadrėn me tė cilėn dėshiron tė mbyllė karrierėn: “Dua ta pėrfundoj te Majorka, ku jam rritur edhe si njeri. Pastaj do tė mė pėlqente tė bėhesha trajner i Interit, pse jo edhe drejtues, qė tė mund tė fitoj nė tė gjitha rolet e botės sė futbollit. Do tė doja edhe tė pėrmirėsoja jetėn e njerėzve nė Afrikė, do provoj”.

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum