Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Ja produktet teknologjike tė vitit 2011

Ja produktet teknologjike tė vitit 2011

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Ja produktet teknologjike tė vitit 2011 on Thu Jan 20, 2011 11:42 pm

Teknologjitė e sofistikuara dhe zhvillimet e fundit kanė arritur tė popullojnė mė shumė tregun si dhe tė rrisin konkurrencėn.
Firmat janė tė detyruara tė prodhojnė produkte mė tė mira dhe tė njė teknologjie mė tė lartė pėr tė qėndruar nė ambientin konkurrent.

Firmat, tė cilat pėrpiqen tė prodhojnė produkte mė tė zhvilluara se tė njė firme tjetėr, duhet tė planifikojnė mirė kohėn. Ėshtė shumė e gabuar tė mendosh se nuk do tė dalin produkte mė tė zhvilluara teknologjike se ato tė vitit 2010. Nė kėtė fotogaleri gjenden produktet qė do t’i shėrbehen pėrdoruesve nė vitin 2011. Ja produktet e shumėpritura nga dashamirėsit e teknologjisė:

1. The PlayStation Phone: do tė ketė njė sistem pune Android 2.3 Gingerbread dhe njė ekran tė pėrmasave 3,7 inē, me qartėsi dhe ngjyra tė larta tė pėrdora nė serinė Sony Ericsson BRAVIA. Produkti, i cili nuk mban slot Memory Stick, pėrdoret me microSD.

2. Apple iPhone 5: iPhone 5, i cili pritet tė dale kėtė vit, parashikohet tė ketė opsione si portofol elektronik me teknologjinė e “Komunikimit nė fushėn e afėrt”, kartė krediti e praktika qė pėrfshijnė informacionin e identitetit.

3. Verizon iPhone: siguruesi mė i madh i servisit tė Amerikės, Verizon Wireless, pritet tė fillojė shitjet iPhone duke filluar nga viti 2011. Mendohet se ėshtė i ngjashėm me origjinalin iPhone 4 dhe do tė hidhet nė treg nėn mbėshtetjen e linjės CDMA.

4. Nintendo 3DS: aparati qė do tė hidhet nė treg nė tremujorin e parė tė 2011-ės do tė zotėrojė veēorinė 3D tė lojėrave. Si shtesė e butonave tradicional Nintendo 3DS do tė ketė dhe njė grup butonash 360 gradė e po ashtu njė ekran me prekjes 3,2 inē. Nė aparatin me ekran 3,52 inē LCD, kamerė tė dyfishtė 0,3 MP dhe sensorėt e lėvizjes parashikohet tė ketė dhe njė procesor tė fuqishėm tė kolonės sė lojėrave 266 MHz ARM11.

5. HTC 7 Pro: ky produkt pritet tė dale nė pranverė. Nė telefonin me njė sistem operative tė Windows Phone 7 dhe ekranin 3.6 inē WVGA do tė gjendet dhe njė tastierė e veēantė QWERTY. Do tė mund tė sistemojė dosjet e Microsoft Office dhe tė drejtojė e-mailet Outlook me anė tė opsionit HTC Hubb.

6. HP PalmPad: hedhja e parė nė treg e HP PalmPad pritet tė bėhet nė gjashtė mujorin e parė tė vitit 2011. Mendohet se tableta ka njė operator me dy bėrthamė 1,2 GHz. PalmPad, i cili do tė dale para klientėve me njė sistem operativ webOS do tė mund tė ndjekė dosjet e Microsoft Office nga QuikOffice.

7. LG Star: LG Star do tė jetė i pajisur me operatorin dy bėrthamėsh 1 GHz, NVIDIA Tegra 2. Celulari Android do tė hidhet nė treg me veēoritė e ekranit me prekje 4 inē, 800x480, kamera 8 MP dhe pikėn e lidhjes HDMI.

8. Sony VAIO 3D Laptop: Sony duket se do tė mbesė edhe pėr njė kohė tė gjatė nė krye tė tregut sidomos tani qė ka pėrdorur tek laptop-ėt teknologjinė e ekranit tė televizorėve Bravia 3D. Me njė ekran tre dimensional 240 Hz LCD, ky laptop i paparė VAIO mund tė shihet edhe me syze aktive Bravia. Produkti pritet tė hidhet nė treg nė pranverė.

9. MintPass Dual-boot Tablet: pret tė takohet me pėrdoruesit nė Vitin e Ri dhe mund tė punojė me sistemin operativ Microsoft Windows si dhe me atė Google Android. Do tė ketė dhe njė ekran me prekje ēift, i cili mund tė punojė nė pjesė tė ndara me anė tė teknologjisė New Space Touch.

10. BlackBerry PlayBook: ky kompjuter tabletė pritet tė hidhet nė treg nė gjysmėn e parė tė vitit 2011 nga kompania BlackBerry. Kjo tabletė do tė dale para pėrdoruesve me veēori si Flash 10.1, HTML 5, ekran 7 inē, dhe HDMI. Krahas kėsaj aparati pėrmban njė kamera dyshe dhe njė operator me dy bėrthama 1GB RAM 1GHz. Me cilėsitė e tij aparati duket se do tė jetė njė nga rivalėt mė tė mėdhenj tė iPad-it.

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum