Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Grande Fratello, fyerje raciste ndaj shqiptarėve

Grande Fratello, fyerje raciste ndaj shqiptarėve

Go down  Message [Page 1 of 1]


Shqiptarja nga Berati po ēmend shtėpinė e Grande Fratellos nė Itali. Bukuroshe, inteligjente dhe shumė e vendosur, Erinela Bitri e cila ka hyrė mė 10 janar nė kėtė reality shou, ka tėrhequr vėmendjen e tė gjithė shikuesve si dhe banorėve tė shtėpisė sė veēantė tė cilėt ndjehen edhe shumė tė xhelozuar, sidomos femrat.

Kjo ka sjellė qė ajo tė jetė pre e sulmeve tė herė pas hershme drejtuar asaj. Guendalina Tavassi, 24 vjeēarja nga Roma, konkurrente nė spektaklin e sivjetshėm nė Itali, ka lėshuar fyerje raciste ndaj shqiptarėve, nisur nga pozicioni i Erinelės nė shtėpi.

Ajo i ka krahasuar shqiptarėt me ciganėt si "njerėz tė kėqij", ndėrsa media nuk e ka lėnė pa u ndjerė kėtė fenomen.

Nėn titujt "Guendalina Tavassi, fyen shqiptarėt nė Grande Fratello", vajza nga Roma ėshtė kthyer nė epiqendėr tė vėmendjes.

Sherret nė shtėpinė e Grande Fratello-s ndodhėn qė nė ditėn e katėrt tė hyrjes sė Erinit. Afrimi i saj me Daviden, i cili nė kėtė shtėpi kishte pasur dy histori mė parė me Rosėn dhe Olivian, shkaktoi sherrin e parė.

Njė prej vajzave, Anxhelika, i tha Erinit qė duke ditur historinė e tij me Rosėn nuk duhej tė hynte nė mes, por vajza u mbrojt me faktin se kur hyri nė shtėpi, askush veē Davidit dhe Xhulianos nuk i dha shoqėri.

Sherri degradoi deri sa Erin i thoshte Anxhelikės tė rrinte urtė dhe as nuk donte tė njihej me tė. "Ik mi e shkretė se as nuk dua tė njihem me ty dhe as tė flas me ty", e bllokoi shqiptarja vajzėn, ndėrsa i erdhi nė mbrojtje dhe Davidi me tė cilin tashmė ka nisur njė histori dashurie.

Kjo situatė e tensionuar ka ēuar nė krijimin e xhelozive tė mėdha, deri sa filluan edhe fyerjet._________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum