Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Vajza trevjeēare bėn akrobacione nė litar

Vajza trevjeēare bėn akrobacione nė litar

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Vajza trevjeēare bėn akrobacione nė litar on Mon Apr 05, 2010 10:20 pm

Vajza trevjeēare Jang Xiaoyan nė njė kopsht zoologjik nė provincėn Jiangsu nė Kinė, ka ecur nėpėr litar tetė metra mbi kafazin, ku gjendeshin tetė tigra siberianė.
Shikuesit filluan tė bėrtasin kur filloi tė lėkundej pėr pak pas erės sė fuqishme, por kjo nuk e frikėsoi vajzėn e guximshme, si dhe as tigri, cili gjithė kohėn kėrcente nė pėrpjekje pėr ta arritur vajzėn.
Megjithėse tė gjithė nė audiencė ishin tė neveritur, pėrfaqėsuesi pėr media i trupės argėtuese tha se Jang ėshtė akrobatja mė e re nė botė dhe ėshtė plotėsisht e gatshme pėr shfaqje tė tilla, raporton Daily Mail.
“Ka kontroll tė shkėlqyeshėm psikik, dhe trajnohet ēdo ditė”, tha Jang Shenven dhe shtoi se vajza do tė tėrhiqet nga trupa kur tė mbush 7 vjet, pasi qė atėherė duhet tė shkoj nė shkollė.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum