Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Facebook ndalon kėmbimin e adresave

Facebook ndalon kėmbimin e adresave

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Facebook ndalon kėmbimin e adresave on Mon Jan 24, 2011 10:38 pm

Facebook sė pari e ka miratuar dhe pastaj ka hequr dorė nga ajo qė t’ua lejoj aplikimeve tė tjera qė me lejen e vet pėrdoruesit, tė mbledhin tė dhėnat e tyre personale, adresat dhe numrat e telefonit.
[You must be registered and logged in to see this image.]

A bėhet fjalė pėr presion apo vendim me vetiniciativė? Facebook para ca ditėsh kishte lėshuar lejen pėr qasje nė adresa dhe numra tė telefonit tė pėrdoruesve, por jo edhe pėr tė dhėnat e miqve tė tyre. Siē kanė precizuar nė Facebook, lejet duhet tė ndahen me kėrkesė tė pėrdoruesve pėrmes hapėsirės pėr dialog, i dedikuar pėr lejet standarde.

Mirėpo, njė numėr i madh i anėtarėve tė Facebook-ut, mendojnė se nuk ekziston arsyeja qė tė gjithė programuesit mund tė mbledhin numra tė celularėve dhe adresa tė pėrdoruesve tė uebit.

Kompania e specializuar pėr zhvillimin e zgjidhjeve tė sigurisė "Sofos", kishte paralajmėruar pėr rrezikun potencial nga ky kėmbim, pėr shkak tė pranisė sė numrit tė madh tė programeve keqdashėse nė Facebook.

Se a ishte pėr shkak tė kėtyre kritikave apo me vetiniciativė, nė Facebook kishin vendosur tė tėrheqin lejen deri nė kryerjen e ndryshimeve tė nevojshme, tė cilat do t’i ndihmojnė pėrdoruesit qė tė kenė qasje tė qartė se ēfarė informatash kėmbejnė


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum