Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Hakerėt thyejnė llogarinė e Mark Zuckerberg

Hakerėt thyejnė llogarinė e Mark Zuckerberg

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Hakerėt thyejnė llogarinė e Mark Zuckerberg on Fri Jan 28, 2011 11:13 pm

Mark Zuckerberg gjatė ditės sė sotme nė kuadėr tė faqes sė tij zyrtare nė Facebook propozoi qė tė heq dorė nga e tėrė pasuria e tij.


Por natyrisht kjo gjė nuk ėshtė aspak e vėrtetė sepse Zuckerberg sot shijoi punėn e hakerėve. Mesazhi qė u paraqit nėn llogarinė CEO-sė sė Facebook ishte ky:

“Le tė fillojė hakimi: Nėse Facebook ka nevojė pėr para, nė vend se tė shkojė tek bankat pse Facebook nuk i lejon pėrdoruesit qė tė investojnė nė tė nė formė shoqėrore? Pse tė mos transferohet Facebook nė njė “biznes social”, ashtu siē e ka pėrshkruar fituesi i ēmimit Nobel, Muhammad Yunus”.

TechCrunch mė pas gjatė ditės ka njoftuar se faqja ėshtė fshirė. Zuckerberg sot jeton njė jetė “modeste”, por investitorėt e tij nuk kanė tė bėjnė me biznes social apo investime sociale siē kėrkuan hakerėt. Aty bėjnė pjesė investitorė Rus, investitorė nga Goldman Sachs dhe shumė kapitalistė tjerė. Ata nė asnjė mėnyrė nuk e kanė ndėrmend tė heqin dorė prej dividentėve tė tyre dhe tė pėrkushtojnė tėrė fitimet e sė ardhmes pėr ēėshtje sociale.

Pėrveē kėsaj, nėse Facebook do tė dėshironte tė avancojė pėr tė mirėn e shoqėrisė, atėherė do tė kishte filluar mė sė pari duke rregulluar njė problem tė vogėl qė i mundėson ēdo hakeri tė qaset nė llogarinė tuaj duke shfrytėzuar njė rrjet qė nuk ka fjalėkalim.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum