Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Tullat e vogla loder te perdorur nga femijet per te ndertuar

Tullat e vogla loder te perdorur nga femijet per te ndertuar

Go down  Message [Page 1 of 1]

Tullat e vogla loder te perdorur nga femijet per te ndertuar skulpturat e tij

Tullat e vogla loder te perdorur nga femijet per te ndertuar objekte te ndryshme sipas imagjinates se tyre jane kthyer ne lenden kryesore qe perdor nje artist i njohur amerikan per skulpturat e tij.

Natan Sawaya eshte bere i njohur ne te gjithe boten per modelet e tij tre dimensionale dhe mozaiket e vecante. Ne studion e tij ne Nju Jork gjenden me shume se 1,5 milion tulla loder te ngjyrave te ndryshme, qe presin te marrin forma nga me te vecantat nga duart e artistit amerikan. Keto statuja te vecanta Sawaya i kryen kryesisht me porosi te kompanive, muzeve apo galerive qe kerkojne te kene te ekspozuar ne ambientet e tyre keto skuptura te vecanta ne llojin e tyre. Ndersa te tjeret perdorin bronxin apo mermerin per skupturat e tyre, ky artist kontemporan i jep jete artit te tij permes tullave te vogla loder.Ekspozita e fundit e hapur prej tij ne Nju Jork po ndiqet me interes te vecante nga qindra artdashes.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum