Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » 2.1 milionė licenca tė shitura tė Windows Phone 7

2.1 milionė licenca tė shitura tė Windows Phone 7

Go down  Message [Page 1 of 1]

Greg Sullivan nga Microsoft njoftoi se janė shitur 2.1 milionė licenca pėr Windows Phone 7 kompania prodhuese OEM deri mė 31 Dhjetor 2010. Ndėrkohė qė kjo shifėr nė mes tė Dhjetorit ishte 1.5 milion qė paraqet njė rritje tė kėnaqshme pėr njė periudhė tė vogėl.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Microsoft gjithashtu ka kryer disa anketime pėr blerėsit e Windows Phone 7, dhe rezultatet treguan se 93% e tyre janė tė kėnaqur apo shumė tė kėnaqur me sistemin e ri operativ.

Tashmė janė rreth 6,800 aplikacione pėr Windows Phone 7, me njė rritje pėr 400 tė tilla nė javė.

Kėto shifra tė paraqitura nuk mund tė krahasohen mė sistemet operative tė konkurrentėve Apple iOS apo Google Android, por duke pasur parasysh se Windows Phone 7 ėshtė njė sistem operativ krejtėsisht i ri, atėherė shifrat janė shpresėdhėnėse pėr kompaninė Microsoft.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum