Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » USB me dy anė tė njėjta

USB me dy anė tė njėjta

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 USB me dy anė tė njėjta on Sun Jan 30, 2011 10:01 pm

Vėshtirė qė ka dikush qė pėrdor USB dhe qė nuk i ka ndodhur qė tė mundohet kot ta fusė USB konektorin nė sllot.


[You must be registered and logged in to see this image.]


Po, shenja pėr USB ėshtė gjithmonė nė anėn e sipėrme etj., por kjo nuk ėshtė gjithmonė rregull, dhe pastaj ka edhe tė tilla qė janė kthyer vertikalisht, dhe si jo ndryshe, dhe madje nuk ka as anė tė sipėrme dhe ja problemi.

Kompania kineze Yanko Design dhe projektuesi i saj Ma Yi Xuan kanė zgjidhje pėr kėtė, quhet Double USB.

Ideja ėshtė nė tė vėrtetė shumė e thjeshtė, sepse bėhet fjalė pėr USB-nė me dy gjuhėza, ku secila prej tyre ėshtė nė rregull, dhe ajo qė ėshtė e tepėrt thjesht rrėshqet prapa kur USB konektori lidhet nė port, ndėrsa kur largohet kthehet nė pozitėn e vet fillestare.

Dhe kėshtu zgjidhet problemi. Pėr fat tė keq bėhet fjalė vetėm pėr patent tė cilin shpresojmė ta pranojnė ndonjė prej kompanive tė mėdha, sepse pėrnjėmend bėhet fjalė pėr njė zgjidhje gjeniale tė thjeshtė pėr diē qė do tė ndihmojė tėrė njerėzimin, duke e liruar tė paktėn nga kėto frustrime tė panevojshme kompjuterike.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum