Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Njė e treta e partnerėve tradhėtojnė

Njė e treta e partnerėve tradhėtojnė

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Njė e treta e partnerėve tradhėtojnė on Fri Apr 09, 2010 9:16 pm

Monogamia nuk bėn pėr tė gjithė; tė paktėn njė e treta e partnerėve tradhėtojnė njėri-tjetrin, shpesh me miqtė e pėrbashkėt......Ky ėshtė konkluzioni i njė studimi tė universitetit tė Iowa-s, publikuar nga revista “Perspectives on Sexual and Reproductive Health”.

Kėrkuesit intervistuan 783 tė rritur heteroseksualė nga mosha 18 deri nė 60 vjec, si burra ashtu edhe gra, duke i pyetur pėr numrin e partnerėve gjatė kohės qė kanė patur njė marrėdhėnie.

12 perqind e burrave dhe 10 pėrqind e grave pranojnė se nuk kanė patur asnjė partner tjetėr vec asaj ose atij qė kanė qenė aktualisht, ndėrsa 17 pėrqind e burrave dhe 5 pėrqind e grave kanė pranuar pėr njė tjetėr lidhje nė tė njėjtėn kohė.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum