Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Sondazhet nė Spanjė: Barcelona favorite ndaj Real Madridit

Sondazhet nė Spanjė: Barcelona favorite ndaj Real Madridit

Sondazhet nė Spanjė: Barcelona favorite ndaj Real Madridit

0% 0% [ 0 ]
100% 100% [ 1 ]
0% 0% [ 0 ]
0% 0% [ 0 ]
Total Votes : 1

Go down  Message [Page 1 of 1]

Barcelona ėshtė favorit pėr tė mposhtur rivalin historik Real Madridin nė finalen e Copa del Rey mė 20 prill, nė bazė tė vlerėsimit tė sondazheve nga mediet spanjolle tė enjten.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tė mėrkurėn, Barcelona kaloi nė finale pas fitores 3-0 ndaj Almerias, ndėrsa Reali mposhti Sevillan 2-0 nė shtėpi. Njė sondazh nė faqen e tė pėrditshmes sportive madrilene Marca tregoi se 62.1 pėr qind e lexuesve – shumica prej tė cilėve janė tifozė tė Realit – mendojnė se Barcelona do tė fitojė finalen.
Njė sondazh i ngjashėm nga e pėrditshmja katalane Mundo Deportivo ishte edhe mė i sigurt, jo mė pak se 73 pėr qind e lexuesve identifikuan Barcelonėn si favorit pėr tė fituar kupėn.
Dy gjigantėt janė pėrballur pesė herė mė parė nė finalen e Kupės sė Spanjės, ku Barcelona ka fituar tri herė, ndėrsa Reali dy herė. Takimi i fundit nė finale mes tyre ishte mė 1990, kur Barcelona fitoi 2-0 nė Valencia.
Reali nuk e ka fituar kupėn nga 1993. Ende nuk ėshtė e ditur se ku do tė zhvillohet finalja. Pėr kuriozitet, finalja do tė vjen vetėm katėr ditė pas pėrballjes sė Realit dhe Barcelonės nė La Liga nė El Clasicon e dytė tė kėtij sezoni, mė 16 prill nė Madrid.
Nė tė parin, gjiganti katalan e shkatėrroi atė madrilen duke e mposhtur 5-0 nė Nou Camp. Barcelona aktualisht ka shtatė pikė mė tepėr se Reali nė krye tė La Ligas.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum