Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Irani censuron dhe tė ngrėnit: Ndal picave dhe fast food-eve

Irani censuron dhe tė ngrėnit: Ndal picave dhe fast food-eve

Go down  Message [Page 1 of 1]

Nė programet e kuzhinės, nė televizionet iraniane ėshtė e ndaluar rreptėsisht shfaqja e recetave ushqimore tė huaja.Sidomos pica dhe fast-foodet janė mjaft tė dėnueshme nėse ato shfaqen nė ekranet iraniane, si njė shenjė simbol e perėndimit.

Kuzhina italiane sidomos, ėshtė vėnė nė shėnjestėr, duke shembur ēdo restorant ekzistues apo revistė qė vė ndonjė foto makaronash apo pice.

“Tani e tutje, janė tė ndaluara programet qė mėsojnė sesi tė pėrgatisim ushqimet e tė huajve”, tha Ali Darabi, i TV satelitor nė Republikėn Islamike Iraniane.

Darabi nuk ka shpjeguar arsyet e vendimit, por sipas tij, ky ėshtė njė veprimi qė ndėrmerret kundėr atij qė autoritetet iraniane e quajnė “pushtim kulturor”, nė veēanti atij qė vjen nga Perėndimi.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum