Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Kush ecė shpejt, jeton mė gjatė

Kush ecė shpejt, jeton mė gjatė

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Kush ecė shpejt, jeton mė gjatė on Thu Feb 10, 2011 1:05 am

Kėrkimet e reja tregojnė se shpejtėsia e tė ecurit nė kėmbė tek tė moshuarit ka lidhje direkte me jetėgjatėsinė e tyre.
Rezultatet e kėtij kėrkimi qė u botuan nė revistėn e shoqatės mjekėsore amerikane u ndėrmorėn nga qendra mjekėsore e universitetit tė Pitsburgut dhe tregojnė se personat mbi moshėn 65 vjeē qė ecin mė shpejt nė kėmbė se bashkėmoshatarėt e tyre jetojnė mė gjatė.

Mjekėt besojnė se ecja me shpejtėsi nė kėmbė tek tė moshuarit ėshtė tregues qė sisteme tė ndryshme nė trupin e tyre funksionojnė nė rregull dhe mundet qė duke matur shpejtėsinė e tė ecurit nė kėmbė tė parashikohet edhe jetėgjatėsia e tyre. Ky parashikim ėshtė i tillė qė personat e moshuar qė ecin mė shpejt nė kėmbė gėzojnė shėndet mė tė mirė nė krahasim me moshatarėt e tyre dhe pritet qė tė jetojnė mė gjatė.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum