Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Kore e Veriut: tani dyqane ku shiten jashtėqitjet njerėzore

Kore e Veriut: tani dyqane ku shiten jashtėqitjet njerėzore

Go down  Message [Page 1 of 1]

Sipas statistikave tė fundit, ndėr mė tė shiturat nė treg nė Korenė e Veriut janė xhinset e ngushta, filmat pornografikė… dhe jashtėqitjet njerėzore.Ndėrsa shitja e dy produkteve tė para mund tė “kuptohet” lehtė- suksesi i jashtėqitjeve tė njeriut tė lė nė mėdyshje.

Kim Young-soo, profesor nė “Seoul’s Sogang University”, thotė se tre produktet e mėsipėrme janė mė tė kėrkuarat nga konsumatorėt koreanė-veriorė.

Nė realitet ka njė arsye. Nė fakt, tradicionalisht, shumė familje bujqėsore pėrdorin jashtėqitjet e tyre pėr tė plehėruar fushat. Por duket se vitet e fundit, ka mungesė tė tyre.

“Nuk dimė pse po ndodh kjo? Ose njerėzit kanė ndryshuar dietėn ose pėr shkak se kanė ndaluar ruajtjen e jashtėqitjeve”, thonė autoritet vendore.

Fakti ėshtė se pėr tė kapėrcyer kėtė mungesė tė plehrave, kanė lindur njė numėr dyqanesh qė shesin jashtėqitje njerėzore.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum