Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Nje rrjet i ri social nga Google

Nje rrjet i ri social nga Google

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Nje rrjet i ri social nga Google on Mon Mar 14, 2011 2:33 pm

Po pėrgatitet diēka nė Google. Kurse kjo sipas mediave amerikane, ėshtė rrjeti i ri social qė ka pretendime ta zėvendėsojė Facebook-ut. Rrjeti i ri social i kėrkuesit nė internet Google do tė quhet "Sirkėlls" (Rrathė).

Ideja pėr kėtė rrjet social ėshtė mundėsia qė pėrdoruesi t'i shpėrndajė informacionet, fotografitė, videot, vetėm me miqtė dhe tė njohurit me tė cilėt kontakton, ndėrsa jo edhe me persona tė panjohur, siē ka qenė deri mė tani mundėsia nė Facebook.

Gjithashtu, vetėm miqtė e njohur nė rrathėt tuaj (prej andej vjen edhe emri) do tė mund t'i lexojnė informacionet.

Nga Google demek ėshtė mohuar ky informacion qė ka dalė nėpėr internet, kurse askush prej pėrfaqėsuesve tė kėrkuesit nuk donte tė pohonte se a po pėrgatitet diēka e tillė. Google" njėkohėsisht ka mohuar se sot pritet tė promovohet rrjeti i ri social, por jo se edhe ai ekziston. Megjithatė, nuk ekziston arsyeja qė tė mendojnė se nuk ekziston.

Nga njė kėrkim i vogėl u dėshmua se Google tashmė e pėrdor termin "rrathė socialė" pėr karakteristikė qė tregon kuptim tė kontakteve tė shfrytėzuesve nė mjetin e rinovuar pėr kėrkim. Ekzistojnė gjurmė, por a do tė na ēojnė tek zbulimi i misterit? Ēfarė do tė ndodhė mandej me historinė pėr rrjetin e ri social na mbetet tė shohim.

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum