Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » “Ēmenden” bankomatet, shpėrndajnė para falas

“Ēmenden” bankomatet, shpėrndajnė para falas

Go down  Message [Page 1 of 1]

Ka ndodhur nė disa bankomate nė Australi pas njė dėshtimi teknik tė kompjuterit qendror.Bankomatet nė Sydney tė Commonwealth Bank janė “ēmendur” dhe kanė filluar tė shpėrndajnė para nė sasi tė mėdha pėr klientėt qė shkonin tė tėrhiqnin ato.

Lajmi ėshtė pėrhapur me shpejtėsi dhe te bankomatet e kėsaj banke ka shkuar radha dhjetėra metra e gjatė.

Problemi ka prekur rreth 40 bankomate nė tė gjithė qytetin.
“Makineritė kanė filluar tė punojnė nė mėnyrė tė pandėrprerė dhe nuk ishin nė gjendje tė identifikonin klientėt qė tėrhiqnin para”, – ka thėnė njė drejtues i bankės – Edhe pse bankomatet shpėrndanin para, kjo nuk do tė thotė se konsumatorėt duhet ti merrnin ato, nuk ishin paratė e tyre”.

Policia ndėrkohė ka paralajmėruar se ata qė kanė pėrvetėsuar para dhe nuk i kanė kthyer ende, mund tė pėrballen me ndjekje penale.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum