Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Lulet dhe rrjedha e energjisė

Lulet dhe rrjedha e energjisė

Go down  Message [Page 1 of 1]

Lulet nė hapėsirė mund tė ndikojnė edhe me pozitėn e tyre. Duke shikuar lulet tuaja se si rriten, do tė rritet edhe vetėbesimi juaj.

Nė kėndet e hapėsirės sė banimit rėndom grumbullohet energjia e harruar, e pashfrytėzuar, andaj me vendosjen e luleve qė kanė formė kaēube apo lule qė rriten shumė do tė zgjidhin grumbullimin e energjive tė tilla dhe do tė nxisin rrjedhėn e saj. Nė korridoret e gjata ėshtė e nevojshme qė pengohet rrjedha e shpejtė e energjisė: nėse e vendosim lulen nė mes tė korridorit, energjinė do ta ngadalėsojmė dhe do ta bėjmė tė dobishme.

Dy apo mė shumė kėshilla
Caktojeni ditėn e posaēme nė javė kur do t’u kushtoni pak mė shumė kohė luleve tuaja shtėpiake. Me kujdes tė drejtė, me heqjen e luleve dhe fletėve tė vyshkura e tė thara, me prerjen e rregullt tė degėve, me shtimin e ushqimit nė dheun e tyre, lulet do tė kenė kushte tė shkėlqyeshme pėr rritje dhe zhvillim.

Njėra nga rekomandimet ėshtė qė secilės lule nė banesė apo nė shtėpi t’i dhuroni ndonjė kujdes siē janė mirėmbajtja e shėndetshme, mirėqenia, avancimi nė karrierė, puna e mirė, suksesi nė shkollė apo ngritja e vetėbesimit. Duke shikuar lulet tuaja se si rriten, do tė rritet edhe vetėbesimi juaj. Me heqje tė ēdo flete tė venitur dhe tė tharė do t’i liroheni edhe ju nga sjelljet e vjetra negative dhe do t’i plotėsoni me ato pozitive. I gjithė mundi rreth kujdesit tė luleve shumėfish do t’ju kthehet nėpėrmjet bukurisė sė tyre dhe krijimit tė rrezatimit tė energjisė pozitive.

View user profile
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum