Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » 9 Keshilla pėr "SMS" ndaj meshkujve...

9 Keshilla pėr "SMS" ndaj meshkujve...

Go down  Message [Page 1 of 1]

Keni vrarė ndonjėherė mendjen nėse po gaboni nė lidhje me mesazhet qė dėrgoni ose jo?Kėto rregulla mund tė ju ndihmojnė nė "sjelljen tuaj" nė mėnyrėn se si shkruani apo veproni ndaj teksteve/sms, veēanėrisht kur bėhet fjalė pėr meshkujt.1- Mos dėrgoni mesazhe kur jeni "tė dehura"


Mesazhet me telefon kur jeni tė dehura, nuk u vėnė juve nė avantazh- por thjesht do tė ulin vlerat tuaja.

2- Mos luani "lojėra"


Kėtu nuk flitet pėr lojėrat me fjalėt, por pėr faktin se femrat pretendojnė sikur nuk e kanė marrė mesazhin nė telefon ose e injorojnė atė, ose kur i lini tė tjerėt t′i shohin, pėr tė cilėt ju e dini se nuk duhet - ėshtė sjellje prej tė papjekurash dhe diēka e rėndė pėr meshkujt.

3- Mos i jepni shumė kohė teksteve


Teksti nuk ėshtė njė forum pėr tė shkėmbyer njė informacion serioz apo njė informacion me nuanca.

Mos filloni njė debat mbi lidhjen tuaj nėpėrmjet mesazheve. Mos kėrkoni qė meshkujt tė japin shpjegime nėpėrmjet tekstit. Nuk duhet tė pyesni nėpėrmjet teksteve se ku po shkon lidhja juaj. Ide e keqe. Bėjė bisedėn ballė pėr ballė.

4- Nuk duhet tė ndaheni nėpėrmjet tekstit


Nėse mendoni se mėnyra mė e mirė pėr tė pėrfunduar njė lidhje ėshtė nėpėrmjet njė mesazhi nė telefon, jeni shumė tė gabuara. Askush nuk e pranon njė ndarje tė tillė, dhe kjo do tė thoshte se ju keni nevojė tė kaloni mė pak kohė me telefonin tuaj.

5- Nėse po dėrgon njė tekst, dėrgojė mbi diēka qė e ka njė pikė, njė qėllim


"Tani po shoh njė shfaqje mbi dragonjtė" nuk ėshtė njė informacion i dobishėm.

Kjo ėshtė njė humbje e ēmuar e kodit binar. Pėrveē kur personi me tė vėrtetė e pėlqen shfaqjen qė ju po shihni.

6- Mos lini jashtė detaje thelbėsore


"Jam rrugės" ėshtė shumė mė ndryshe se tė shkruash "Jam rrugės me prindėrit dhe vėllanė tė cilit i pėlqejnė ninxhat".

Mesazhi i fundit do t′i ndihmonte ata tė ishin mė tė pėrgatitur nė marrjen e masave si kalimin e disa gotave alkol ose mbathja me tė katra.

Fjalia e parė i bėn meshkujt shumė tė lumtur, dhe mė pas kjo lumturi "shkatėrrohet" ndėrsa shohin familjen tuaj.

7- Nėse teksti nuk ka ritėm, mos prisni vallėzim


Shumica e personave kanė njė farė ritmi nė shkrimin e tekstit. Nėse ju jeni mėsuar me personin qė pėrgjigjet gjithmonė brenda njė ore, nuk duhet tė tmerroheni nėse ai nuk ju pėrgjigjet brenda 15 minutave.

8- Nuk ka kthim prapa


Mesazhet me telefon nė shumė mėnyra, nuk janė ndryshe nga njė bisedė. Nėse jeni tė pasjellshme, nuk mund tė kthehesh prapa mbi diēka qė e keni shkruar.

9- Kontrolloni vendodhjen tuaj


Nėse keni njė takim tė mirė, ose njė bisedė tė mirė, ndoshta nuk ėshtė koha mė e mirė pėr t′i dėrguar njė tekst njė miku apo mikeshe. Nėse je nė njė kinema mund tė jetė shpėrqėndruese pėr tė tjerėt.

Nėse po udhėtoni me makinėn tuaj, ėshtė ... shumė e rrezikshme.

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum