Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Erdhi dhe e-maili @facebook.com

Erdhi dhe e-maili @facebook.com

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Erdhi dhe e-maili @facebook.com on Wed Nov 07, 2012 2:14 am

Njė sistem i ri pėr tė shkėmbyer e-mail do tė vihet sė shpejti nė pėrdorim, duke u bėrė pjesė e mėnyrave tė shumta pėr tė komunikuar virtualisht. Pra, po krijohet posta elektronike facebook.com. Sipas “babait” tė kėtij rrjeti, Mark Zuckerberg, sistemi i ri do tė pėrfshijė “mesazhet qė dėrgohen me ēdo mėnyrė komunikimi qė pėrdorin njerėzit midis tyre”.
Ky sistem do tė funksionojė qė nga dita e sotme me qėllim qė tė perfeksionohet muajt nė vazhdim. Ēdo ditė 350 milion pėrdorues tė Facebook dėrgojnė midis tyre 4 miliardė mesazhe, numėr ky qė rritet ēdo ditė me hapa tė shpejtė dhe tė qėndrueshėm, theksojnė analistėt. Ftesa qė iu dėrgua disa gazetarėve, kishte formėn e njė zarfi poste dhe kjo krijoi dyshimet e para se ngjante mė shumė me e-mail. Kėshtu, Facebook po pėrgatitet pėr t’u pėrballur me njė betejė tė re me Google!


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum