Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Google+, arrin 500 milionė pėrdorues

Google+, arrin 500 milionė pėrdorues

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Google+, arrin 500 milionė pėrdorues on Thu Dec 20, 2012 11:29 pm

Rrjeti social i gjigantit tė kėrkimit Google-s, Google+, ka kaluar tashmė 500 miliona pėrdorues.

Kėtė e ka bėrė tė ditur vetė Google nė njė postim nė blogun zyrtar. Nga kėta 500 milionė pėrdorues, 135 milionė vizitojnė rrjetin social ēdo ditė. Nga mezi i Shtatorit Google kishte deklaruar se kishte 400+ miliona pėrdorues, dhe vetėm 100 milionė prej tyre qė vizitonin ēdo ditė.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Kjo tregon se numri i pėrdoruesave ėshtė rritur me 100 milion, dhe numri i pėrdoruesave ditėore u rrit me 35 milionė, nė vetėm tre muaj.

Vic Gundotra, z.presidenti i inxhinierisė nė kompaninė Google, ka deklaruar se Google + po shihet si platforma sociale me ecurinė mė tė shpejtė, pas arritjes tė mė shumė se gjysmė miliard pėrdoruesish.

Shifrat e pėrdoruesve pėr Google+ kanė qenė gjithmonė pak vėshtirė pėr tu kuptuar apo konstatuar.

Google mat pėrdoruesit mujore tė saj aktiv nė dy mėnyra: numri i pėrgjithshėm i pėrdoruesve tė regjistruar tė cilėt angazhohen me shėrbimet e tjera tė Google si YouTube, Google Search etj dhe numri i atyre qė nė mėnyrė specifike vizitojnė faqen e internetit Google+.

Rritja e pėrdoruesve tė Google + ėshtė padyshim mbresėlėnėse, ndonėse nė 135 milion pėrdorues aktiv mujor, rrjeti social ėshtė ende prapa konkurrentėve si Facebook, i cila tani ka mbi 1 miliard pėrdorues aktivė nė muaj, dhe Twitter, i cili kaloi 140.000.000 pėrdorues aktiv mujore nė muajin mars.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum