Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Britani, Facebook shkakton tragjedi

Britani, Facebook shkakton tragjedi

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Britani, Facebook shkakton tragjedi on Sat Apr 10, 2010 8:21 pm

Blogjet sociale mund tė shkaktojnė edhe tragjedi, pasi pėrvec argėtimit qė tė ofrojnė, njė pjesė e madhe e privatėsisė nuk ekziston mė nėse bėhesh anėtar.
Tragjedia e radhės ka ndodhur nė Britaninė e Madhe ku 56 vjecari Andrew Copland ka vrarė me armė zjarri ish bashkėshorten Julie Harrison dhe vajzėn e tyre Maisie pasi zbuloi ne FB se ajo kishte nisur njė tjetėr lidhje dhe me pas qėlloi edhe veten.

“Daily Mail” online shkruan se tė dyja viktimat janė qėlluar me armė zjarri nė fytyrė. Julie kishte nisur njė histori me njė ish shok shkolle, tė cilin e ritakoi pas shumė vitesh ne FB.
Lee Johnston ka thėnė para policėve se ai dhe Julie i kishin rigjetur kontaktet pikėrisht nė blogun social. “Ajo mė kishte thėnė se Andrew ishte njė njeri i dhunshėm. Nė tė shkuarėn e kishte dhunuar dhe hedhur nga shkallėt”, shton Johnston.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum