Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirë se erdhët në mesin tonë .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Dashuria permes internetit

Dashuria permes internetit

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Dashuria permes internetit on Sat Apr 10, 2010 8:25 pm

Simpatia virtuale te pushton gjithnje e me shume. Duhet qe ta dini se me ke po flisni dhe duhet qe ta njoftosh bashkebiseduesin direkt per ta ditur se a perputhet imagjinata me realitetin. Nuk ka dyshim se interneti ofron lehtesi te medha sa i perket komunikimit dhe lidhjes midis njerezve.
Keshtu mund te njifesh lehte me dike qe te intereson pa pase nevoje qe te dalesh me te. Por, a ka ndonje rrezik ketu? Jane disa pyetje qe duhet t’ia parashtroni vetes tuaj.
1. A e di se me ke jam duke biseduar? Nese nuk e ndjene zerin, eshte veshtire ta dini se per ke behet fjale.
2. A e di me te vertete se per ke behet fjale? Interneti i favorizon gjysme te vertetat, gjithçka zbukuron pak dhe mund te fshehe shumeçka.
3. A jam duke menduar per sigurine time? Kujdesi para se gjithash, sidomos nese jep te dhena personale(emrin, adresen, nr. e telefonit…)
4. eshte me mire qe te bisedoni vetem ju te dy e te mos lejoni qe te futet edhe dikush tjeter ne bisede.
5. Kujdes! Kur t’i shkruani dikujt nepermes internetit duhet te pyeteni se a e di ai se ku ndodhemni ju dhe anasjelltas.
Dashuria virtuale shte e mundur. Jo vetem qe mund te dashuroheni, por edhe ta doni shume dike me te cilin kembene letra ose bisedon. Por, personi qe e keni ne koke mund te mos ngjaje fare me personin real. Ja disa sugjestione qe mund t’ju ndihmojne:
- Jeta e vertete ose ajo virtuale? Duhet ta shihni se sa ju preokupon lidhja virtuale dhe se a ju pengon ne jeten e vertete.
- Njoftohuni! Pse mendoni se jeni me e relaksuar nese bisedoni permes internetit sesa ‘live’?
- Jini komplete! A ju kenaqe plotesisht dashuria permes internetit dhe nuk deshiron qe ta njihni dike tjeter?

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum