Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Japoni shpiken injeksonet me ajer

Japoni shpiken injeksonet me ajer

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Japoni shpiken injeksonet me ajer on Sun Apr 11, 2010 2:41 pm

Keni frikė nga gjilpėrat? Njė lajm i mirė pėr fėmijėt e vegjėl, por edhe pėr ata qė vuajnė nga fobia e gjilpėrave. Shpikėsi Yoshio Oyama ka shpikur diēka pėr ju: njė shiringė pa gjilpėrė qė pėrdor presionin e ajrit pėr tė injektuar ilaēin. Sistemi Yoshio, quhet “Mother’s kiss” dhe lajmi ėshtė raportuar nė revistėn “National Geographic News”. Shiringat pa gjilpėra pėrdorin presionin e ajrit apo gazeve pėr tė injektuar ilaēin dhe shpikėsi japonez thotė se ky nuk ėshtė pėrfitimi i vetėm. Nė kėtė mėnyrė shkurtohen edhe kostot e shiringave dhe efikasiteti ėshtė mė i lartė

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum