Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Rikthimet mė tė mėdha nė sport

Rikthimet mė tė mėdha nė sport

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Rikthimet mė tė mėdha nė sport on Mon Apr 12, 2010 3:31 pm

Me Michael Schumacher qė ka konfirmuar rikthimin e tij nė Formula 1 nė fund tė kėtij viti (2009), ne do t’ju sjellim edhe rikthimet mė tė mėdha tė tė gjitha kohėrave nė sport.
Bota e sportit ėshtė e mbushur me ish-kampionė, tė cilėt ėndėrrojnė tė rikthehen nė kulmin e profesionit tė tyre pėr tė mėsuar gjeneratėn e re. Por rikthimi nuk funksionon gjithmonė... Krahas njė Niki Lauda, i cili u largua nga Formula 1 pėr t’u rikthyer mė pas dhe pėr tė fituar titullin e kampionit nė vitin 1984, ėshtė edhe njė Bjorn Borg rikthimet e tė cilit nė vitin 1984 dhe 1991 pėrfunduan me dėshtime.

Tė rikujtojmė edhe Martina Hingis e cila u pensionua dhe pastaj u rikthye nė tenis para se tė pėrjashtohet pas testeve pozitive nė kokainė nė vitin 2007.

Tash, kampioni i shtatėfishtė botėror nė Formula 1, Michael Schumacher, ėshtė i gatshėm tė rrezikojė me statutin e tij tė legjendės duke u rikthyer nė sport nė moshėn 40-vjeēare, tre vite pasi hoqi dorė nga timoni.

Ai ka nėnshkruar marrėveshje njėvjeēare tė vlefshme 7 milionė funte me Mercedes pėr tė garuar nė sezonin e ardhshėm. Nėse Schumacher do t’ia dalė tė tregojė veten dhe tė jetė njė rival i ashpėr pėr Lewis Hamilton dhe Jenson Button, ai do tė jetė rikthimi mė i madh nė botėn e sportit.

Nė vazhdim pesė rikthimet mė tė mėdha nė sport:

George Foreman

Kampion olimpik i vitit 1968 nė Mexico City, kushte ishte nė moshėn 19-vjeēare, Foreman u bėn kampion pesė vite mė vonė kur mposhti Joe Frazier nė vitin 1973.
Ai e humbi shiritin e kampionit ndaj Muhammad Ali njė vit mė vonė nė ‘The Rumble in the Jungle’ nė Afrikė dhe nė vitin 1982 hoqi dorė nga boksi. Por pas 12 vitesh jashtė ringut, ai u rikthye nė vitin 1994 duke u pėrballur me Michael Moorer dhe u bė kampioni mė i moshuar i botės, nė moshėn 45-vjeēare.George Foreman rrėzon nė dysheme kampionin nė fuqi pėr tė fituar titullin e kampionit nė moshėn 45-vjeēare

Lance Armstrong

Ēiklisti me sukses i bėri ballė kancerit nė testikuj pėr tė fituar nė numėr rekord, shtatė tituj radhazi nė Tour de France, dhe pėr t’u pensionuar pas finales sė vitit 2005.

Por ai u rikthye mbi pedale vitin e kaluar dhe edhe pse nuk e fitoi kėtė turne nė vitin 2009, 37-vjeēari pėrfundoi i treti dhe ishte mjaft mbresėlėnės, pavarėsisht se u ‘pėrplas’ me ēiklistin tjetėr tė ekipit tė tij Astanta, Alberto ContadorLance Armstrong duke festuar titullin e vitit 2005

Kim Clijsters

Tenistja belge u largua nga ky sport nė vitin 2007 me njė titull Grand Slam nė emrin e saj, pėr t’iu pėrkushtuar familjes. Megjithatė Clijsters vendosi tė rikthehet dhe vetėm pas dy turneve ‘nxehėse’ kėtė vit ajo fitoi turneun US Open pasi eliminoi tė dyja motrat Williams dhe u bė nėna e parė qė fiton kėtė turne Grand Slam qė nga Yvonne Cawley, 29 vite mė herėtKim Clijsters me trofeun e US Open

Lester Piggott

Fituesi i nėntėfishtė i garės sė vrapimit me kuaj ‘Derby’ u pensionua nė fund tė sezonit tė vitit 1985 dhe u bė trajner. Ai u dėnua me tre vite burgim pėr parregullsi nė pagesėn e taksave nė vitin 1987 dhe pasi u lirua brenda njė viti Piggott u kthye edhe njė herė mbi shalė nė moshėn 54-vjeēare nė vitin 1990.

Ai fitoi kupėn Breeders Cup Mile brenda dhjetė ditėsh dhe trofeun tjetėr “2000 Guineas” nė vitin 1992 nė ‘Rodrigo de Triano’ para se tė largohet nga sporti, kėsaj here pėr tė mirė, nė vitin 1995.
Lester Piggott duke kalėruar nė fushėn ‘Rodrigo de Triano’ pėr tė fituar trofeun ‘2.000 Guineas’ nė vitin 1992

Michael Jordan

Mbase basketbollisti mė i madh i tė gjitha kohėrave, Jordan u pensionua dy herė, sė pari nė vitin 1993 para se tė kthehet dy vite mė pas dhe tė drejtojė Chicago Bulls edhe pėr tre kampionate tjera.

Nė vitin 1999 ai u larua sėrish, por u rikthye shpejt me Washington Wizards tė cilin e shndėrroi nė ekipin e dytė mė tė ndjekur nė NBA, por, megjithėse ishte njė lojtar yll, nuk mundi t’i ndihmojė ekipit tė fitojė ndonjė titull dhe u pensionua pėrfundimisht nė vitin 2003 nė moshėn 40-vjeēare.Michael Jordan ėshtė legjenda e Chicago Bulls

View user profile http://www.forumijone.net

2 Re: Rikthimet mė tė mėdha nė sport on Mon Apr 12, 2010 3:31 pm

universy wrote:Me Michael Schumacher qė ka konfirmuar rikthimin e tij nė Formula 1 nė fund tė vitit (2009), ne do t’ju sjellim edhe rikthimet mė tė mėdha tė tė gjitha kohėrave nė sport.
Bota e sportit ėshtė e mbushur me ish-kampionė, tė cilėt ėndėrrojnė tė rikthehen nė kulmin e profesionit tė tyre pėr tė mėsuar gjeneratėn e re. Por rikthimi nuk funksionon gjithmonė... Krahas njė Niki Lauda, i cili u largua nga Formula 1 pėr t’u rikthyer mė pas dhe pėr tė fituar titullin e kampionit nė vitin 1984, ėshtė edhe njė Bjorn Borg rikthimet e tė cilit nė vitin 1984 dhe 1991 pėrfunduan me dėshtime.

Tė rikujtojmė edhe Martina Hingis e cila u pensionua dhe pastaj u rikthye nė tenis para se tė pėrjashtohet pas testeve pozitive nė kokainė nė vitin 2007.

Tash, kampioni i shtatėfishtė botėror nė Formula 1, Michael Schumacher, ėshtė i gatshėm tė rrezikojė me statutin e tij tė legjendės duke u rikthyer nė sport nė moshėn 40-vjeēare, tre vite pasi hoqi dorė nga timoni.

Ai ka nėnshkruar marrėveshje njėvjeēare tė vlefshme 7 milionė funte me Mercedes pėr tė garuar nė sezonin e ardhshėm. Nėse Schumacher do t’ia dalė tė tregojė veten dhe tė jetė njė rival i ashpėr pėr Lewis Hamilton dhe Jenson Button, ai do tė jetė rikthimi mė i madh nė botėn e sportit.

Nė vazhdim pesė rikthimet mė tė mėdha nė sport:

George Foreman

Kampion olimpik i vitit 1968 nė Mexico City, kushte ishte nė moshėn 19-vjeēare, Foreman u bėn kampion pesė vite mė vonė kur mposhti Joe Frazier nė vitin 1973.
Ai e humbi shiritin e kampionit ndaj Muhammad Ali njė vit mė vonė nė ‘The Rumble in the Jungle’ nė Afrikė dhe nė vitin 1982 hoqi dorė nga boksi. Por pas 12 vitesh jashtė ringut, ai u rikthye nė vitin 1994 duke u pėrballur me Michael Moorer dhe u bė kampioni mė i moshuar i botės, nė moshėn 45-vjeēare.George Foreman rrėzon nė dysheme kampionin nė fuqi pėr tė fituar titullin e kampionit nė moshėn 45-vjeēare

Lance Armstrong

Ēiklisti me sukses i bėri ballė kancerit nė testikuj pėr tė fituar nė numėr rekord, shtatė tituj radhazi nė Tour de France, dhe pėr t’u pensionuar pas finales sė vitit 2005.

Por ai u rikthye mbi pedale vitin e kaluar dhe edhe pse nuk e fitoi kėtė turne nė vitin 2009, 37-vjeēari pėrfundoi i treti dhe ishte mjaft mbresėlėnės, pavarėsisht se u ‘pėrplas’ me ēiklistin tjetėr tė ekipit tė tij Astanta, Alberto ContadorLance Armstrong duke festuar titullin e vitit 2005

Kim Clijsters

Tenistja belge u largua nga ky sport nė vitin 2007 me njė titull Grand Slam nė emrin e saj, pėr t’iu pėrkushtuar familjes. Megjithatė Clijsters vendosi tė rikthehet dhe vetėm pas dy turneve ‘nxehėse’ kėtė vit ajo fitoi turneun US Open pasi eliminoi tė dyja motrat Williams dhe u bė nėna e parė qė fiton kėtė turne Grand Slam qė nga Yvonne Cawley, 29 vite mė herėtKim Clijsters me trofeun e US Open

Lester Piggott

Fituesi i nėntėfishtė i garės sė vrapimit me kuaj ‘Derby’ u pensionua nė fund tė sezonit tė vitit 1985 dhe u bė trajner. Ai u dėnua me tre vite burgim pėr parregullsi nė pagesėn e taksave nė vitin 1987 dhe pasi u lirua brenda njė viti Piggott u kthye edhe njė herė mbi shalė nė moshėn 54-vjeēare nė vitin 1990.

Ai fitoi kupėn Breeders Cup Mile brenda dhjetė ditėsh dhe trofeun tjetėr “2000 Guineas” nė vitin 1992 nė ‘Rodrigo de Triano’ para se tė largohet nga sporti, kėsaj here pėr tė mirė, nė vitin 1995.
Lester Piggott duke kalėruar nė fushėn ‘Rodrigo de Triano’ pėr tė fituar trofeun ‘2.000 Guineas’ nė vitin 1992

Michael Jordan

Mbase basketbollisti mė i madh i tė gjitha kohėrave, Jordan u pensionua dy herė, sė pari nė vitin 1993 para se tė kthehet dy vite mė pas dhe tė drejtojė Chicago Bulls edhe pėr tre kampionate tjera.

Nė vitin 1999 ai u larua sėrish, por u rikthye shpejt me Washington Wizards tė cilin e shndėrroi nė ekipin e dytė mė tė ndjekur nė NBA, por, megjithėse ishte njė lojtar yll, nuk mundi t’i ndihmojė ekipit tė fitojė ndonjė titull dhe u pensionua pėrfundimisht nė vitin 2003 nė moshėn 40-vjeēare.Michael Jordan ėshtė legjenda e Chicago Bulls

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum