Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » 152 mijė dollarė pėr planin e fluturimit nė Hėnė

152 mijė dollarė pėr planin e fluturimit nė Hėnė

Go down  Message [Page 1 of 1]

U shit nė Nju Jork pėr 152 mijė dollarė plani i udhėtimit tė parė tė njeriut nė Hėnė, i autografuar nga austronauti amerikan Neil Armstrong.
Mbi fletėt e planit shkruhet edhe fraza e shqiptuar prej Armstrong-ut nė momentin kur preku mbi sipėrfaqen e Hėnės: “Njė hap i vogėl pėr njė njeri tė vetėm, njė hov i madh pėr gjithw njerėzimin”.

Neil Armstrong kontaktoi pėr herė tė parė sipėrfaqen e Hėnės mė 20 korrik tė vitit tė vitit 1969, 8 vjet nga udhėtimi i parė nė hapėsirė, kryer prej rusit Juri Gagarin.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum