Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Xhani De Biazi: Ende nuk kam takuar Berishen

Xhani De Biazi: Ende nuk kam takuar Berishen

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Xhani De Biazi: Ende nuk kam takuar Berishen on Sun May 12, 2013 4:19 pm

Trajneri i Kombėtares shqiptare, Xhani De Biazi, vazhdon tė mbetet njė personazh simpatik i mediave italiane, me analizat e tij profesionale, duke qenė edhe njė nga komentatorėt mė tė zotė tė Mediaset Premium, kanalit televiziv tė miliarderit Silvo Berluskoni.
[You must be registered and logged in to see this image.]“Ende s’e kam takuar Kryeministrin Sali Berisha, por Presidentin Nishani, po. Shqipėria ėshtė njė vend nė zhvillim. Pjesa mė e madhe e vendit kuptojnė dhe flasin italisht”, - tha De Biazi, gjatė njė interviste pėr gazetėn apenine “Libero”. De Biazi zbuloi edhe faktin se, shumė shpejt do tė thėrrasė nė Komėbtaren mesfushorin kosovar tė Torinos, Migjen Basha.


- De Biazi, si po ja kalon nė Tiranė?

- Ndeshja kyēe ėshtė e ajo e tė premtes sė 22 marsit. Do tė pėrballemi me Norvegjinė nė Oslo, vendi i dytė nė grupin e kualifikueseve tė Botėrorit, me njė pikė mė shumė se ne. Nė stadiumin “Qemal Stafa” mundėm fillimisht Qipron (3-1), dhe mė pas Slloveninė (1-0).

- Edhe falė pesė “italianėve”?

- Cana (Lacio) ėshtė qendėrmbrojtės, Bogdani (Siena) ėshtė 36-vjeē dhe hyn gjithmonė nė vend tė Ēanit, ish-lojtar i Modenės dhe i Padovės (aktualisht te Katania). Ujkani, tani te Kievo, i ka lėnė vendin midis shtyllave Berishės. Sė fundi, kam thirrur edhe Hysėn, i vitlindjes 1994, protagonist nė Serinė B. Zėvendėsi im ėshtė Paolo Tramexani, pėrgatitės atletik ėshtė Alberto Bele, tashmė nė stafin e Modenės dhe mė pas, Anxhelo Perreta, ish-Atalanta.


- A e njihni kryeministrin Sali Berisha?

- Jo, vetėm presidentin Bujar Nishani. Vendi ka 3 milionė gjysmė banorė. Pėr grumbullim shkojmė nė Durrės. Mė ndihmon anglishtja, por tani njoh disa fjalė shqip. Gjithsesi, 75 pėr qind e kuptojnė italishten, ndėrsa 65 pėr qind e flasin.


- Dhe si ėshtė kuzhina shqiptare?


- Mesdhetare. Thuajse tė gjithė kuzhinierėt kanė qenė nė Itali, madje shumė italianė po hapin restorante dhe bare tė bukur kėtu (nė Shqipėri). Kryeqyteti ėshtė kaotik, me njė milion banorėt e tij, por nuk e mendoja se kėtu do tė jetohej kaq mirė.


- Nuk ka krizė?

- Periudha e tyre e errėt ėshtė lėnė pas. Shoh zhvillim, shumė italianė po investojnė nė Shqipėri, edhe pėr faktin se puna e dorės kushton pak, njė punėtor fiton diku te 250 euro nė muaj. Jam duke udhėtuar me investitorė venecianė pėr laboratorė.


- Si e vlerėson Alesio Ēerēin (Torino), tashmė nė Kombėtaren italiane?

- Pėr Shqipėrinė do tė ishte njė jashtėklas, por ja lė ta gjykojė Prandeli (trajneri i Italisė). Me Italinė ishte njė zbulim nė Europian. Do ta doja nė Kombėtaren time. Ndjek me kėnaqėsi Brigin te Breshia. Shumė shpejt do tė thėrras (Migjen) Bashėn nė Kombėtaren shqiptare.

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum