Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Bundesliga, rekord i ri nė merkato

Bundesliga, rekord i ri nė merkato

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Bundesliga, rekord i ri nė merkato on Sat Aug 31, 2013 4:15 pm

Me blerjen eKevin Prince Boateng, Schalke 04 jo vetėm qė realizoi njė goditje nė gjendje pėr tė tėrhequr njė vėmendje tė madhe mediatike, por edhe dha kontributin e saj nė thyerjen e rekordit historik, pėr shpenzimet e realizuara gjatė njė merkatoje verore nė Bundesligė.

[You must be registered and logged in to see this image.]

12 milionė eurot qė klubi gjerman shpenzoi pėr tė blerė mesfushorin ganez, e ēuan nė 260 milionė euro shumėn e pėrgjithshme tė shpenzuar prej 18 klubeve elitare gjermane nė kėtė merkato. Rekordi i mėparshėm, i vendosur njė sezon mė parė, qėndronte nė 246 milionė euro dhe me merkaton qė do tė mbyllet nė datėn 1 shtator, ka ende vend pėr ndonjė goditje tė orės sė fundit.

Blerja mė e shtrenjtė e kėsaj vere nė Bundesligė ka qenė ajo e Mario Gotzes, qė kaloi nga Dortmundi tek Bayerni pėr 37 milionė euro, ndėrsa blerjet e tjera mė tė shtrenjta janė Mkhtaryan, nga Shakhta tek Dortmund pėr 28 milionė, Alcantara qė iu bashkua Bayernit nga Barcelona pėr 25 milionė euro, ndjekur nga Luis Gustavo, qė u transferua tek Wolfsburg prej Bayernit, pėr 17,5 milionė euro.

Pavarėsisht kėtij rekordi, Bundesliga mbetet kampionati i pestė me mė shumė para tė shpenzuara nė pėrforcime, pas Premier League me pothuajse 600 milionė euro marrė sė bashku, Serisė A, Ligue 1 dhe Primera Divisionit spanjoll.

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum