Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Liri me kusht nėpėrmjet byzylykėve

Liri me kusht nėpėrmjet byzylykėve

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Liri me kusht nėpėrmjet byzylykėve on Sat Apr 17, 2010 3:15 pm

Ka filluar nė Rusi aplikimi i byzylykėve elektronikė mė GPS (Global position system) pėr tė kontrolluar tė burgosurit nė liri me kusht, pas miratimit tė njė dekreti.
Iniciativa ėshtė hedhur nė 2009-ėn nė rrugė eksperimentale nė tre rajone ruse dhe vendoset tek tė burgosurit qė janė ofruar si vullnetarė.

Tė pajisur me GPS, pajisjet dėrgojnė sinjalin me koordinatat e tė burgosurit.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum