Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirë se erdhët në mesin tonë .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » A e dini se?

A e dini se?

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 A e dini se? on Mon Apr 19, 2010 7:20 pm

Rreth 22% nga te gjitha ushqimet e pergatitura ne restorante servohet me patate te ferguara.

Perf te fituar epitetin “Disku i Arte”. Nje
Album duhet te shitet ne 1000.000 kopje
Ne Britani te madhe dhe ne 500.000 ne SHBA

Çokolta me qumesht i zbulua nga Daniel Peter,
i cili ia shiti kete ide fqinjit te tij Henri NestleJulius Cesar ka qene i njohur
si notar i shkathet

Milingonat hane pothuajse cdo lloj ushqimi por preferojne
me shume ushqimet e embela.

Emrat e 3 majmuneve te ure jane si vijon:
Mizaru(Mos shiko asgje te keqe):
Mikazaru(Kikazaru-Mos degjo asgje te keqe)
dhe Mazaru(Iwazaru – Mos fol asgje te keqe)

Zelanda e Re ka 4 milione njerez
dhe 70 milione dele

Egjeptianet e kane krijuar floten e pare
te organizuar ushtarake ne vitin 2300
para Eres Sone.

Fotografia e pare me ngjyre
u realizua ne vitin 1861 nga
James Maxwell.
Ai e kishte fotografuar
nje kordele me motive skoceze

Korfbolli eshte sporti i
vetem i cili luhet me ekipe te perziera,
4 meshkuj dhe 4 femra

Kina eshte vendi me me se
shumti televizore
(300 milione sosh)

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum