Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirë se erdhët në mesin tonë .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » A e dini se ..................

A e dini se ..................

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 A e dini se .................. on Mon Apr 19, 2010 7:21 pm

Piktori i famshem
Pablo Piccaso ka ditur te vizatoje para se te fillonte
te ecte dhe fjala e pare qe
ka shqiptuar ka qene fjala”Laps”
ne gjuhen spanjolle

Kartemonedhat 100 dollareshe me vlere
te pergjithshme prej 1 milion dollare
peshojne vetem 10kg

Kartelat e para te kredise
u leshuan nga kompania e mirenjohur
“American Express” ne vitin 1951

Loja me bashkim pjsesh figure(puzzle) eshte
zbuluar nga hartografi John Splibury.
i cili mori nje nga hartat e tij dhe e vendosi ne nje cope te drurit te forte.

Bohemian Rhapsody” eshte video-klipi
i pare i pop muzikes,
i cili eshte realizuar nga bendi i njohur muzikor
“Queen” ne vitin 1975″

Silueta ne logon e NBA-se
eshte silueta e
basketbollistitit te njohur Jerry West

Syte e dhise kane bebeza
drejtekendeshe

Kur e mbjellim nje fare te kafes,
duhet te kalojne pese vjet
qe kjo fare te shenderrohet
ne frut qe mund te perdoret per ushqim

Nje Aligator mund te kete prej 2000 gjer ne 3000 dhembe gjate
jetes se tij

Nje Astronaut mund te jete
gjer ne pese cm me i gjate
kur te kthehet nga gjithesia,
disqet kercore ne boshtin kurrizor
zgjerohen per shkak te mungeses
Se gravitetit

Liqeni Baikal ne Rusi
eshte liqeni me i thelle dhe
me i vjeter ne bote.

Shpejtesia e drites
eshte 299 milione metra ne sekond
dhe perkunder kesaj,
duhet te kalojne rreth 26 bilione
vite per te arritur nga njeri skaj i universit ne skajin tjeter te tij.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum