Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Britani, njė maēok parashikon vdekjen e njerezve

Britani, njė maēok parashikon vdekjen e njerezve

Go down  Message [Page 1 of 1]

Njė maēok i pazakontė nė njė shtėpi pleqsh nė Rhode Island, ka aftėsi tė zbulojė se kur njė pacient do tė vdesė. Deri mė tash ai e ka dėshmuar kėtė nė 50 raste. Doktori David Dosa, geriatėr dhe asistent profesor nė Universitetin Brown, tha se maēoku Oscar ka arritur njė lloj rekordi nė pesė vitet e fundit. Ai rrallė shoqėrohet me njerėz, pėrveē se me ata tė cilėve u ka ardhur koha per te vdekur.Oscar ėshtė sjellė nė qendrėn rehabilituese nė Providenca, e specializuar pėr kujdesin e njerėzve tė vjetėr dhe tė cilėt vuajnė nga harresa, shkruan gazeta britanike Telegraph. Sa herė qė mjekėt ia hapin derėn dhe e dėrgojnė tek personi pėr tė cilin ata mendojnė se do tė vdesė sė shpejti, ai shpesh i afrohet dikujt tjetėr dhe ia dėshmon medicinės se mjekėt janė gabim. Dosa me kolegėt besojnė aq shumė nė aftėsitė e Ockarit pėr t’i vėrtetuar rastet kur ai ngjitet nė shtratin e dikujt, sa qė ata menjėherė thėrrasin familjarėt e atij personi pėr t’i lajmėruar.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum