Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Programe/ Tutoriale/ Filma » Download Programe » English for Business Communication (Ebook and Audio CD)

English for Business Communication (Ebook and Audio CD)

Go down  Message [Page 1 of 1]

Intermediate to Upper-intermediate

This is a short course for learners who need to improve their ability to communicate when socialising, telephoning, presenting, taking part in meetings and negotiating. The course aims to build confidence and fluency by encouraging students to analyse tasks and take part in practice activities.

This second edition has been redesigned and now includes a page of self-study tasks for each of the 15 units.
Key Features

* Realistic communication activities give students the confidence to interact in English in their working lives.
* Useful language and communication skills checklists in every unit allow students and teachers to keep track of progress and address problem areas.
* A modular easy-to use structure makes it simple for teachers to use.
* Focus on listening and speaking gives students confidence in these vital areas.
* Integrated reading and writing tasks.Download:
Ebook:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Audio:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Pass: mechodownload


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum